Title: Vecāku zināšanas un gatavība sniegt pirmo palīdzību zīdaiņiem un bērniem mazbērna vecuma posmā
Other Titles: Parents' knowledge and readiness to provide first aid to infants.
Authors: Eva Cela
Dana Sizova
Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte
Faculty of Public Health and Social Welfare
Keywords: Atslēgas vārdi: pirmā palīdzība;bērni;zīdaini;gatavība;zināšanas;vecāki.;Keywords: first aid;child;infants;parents;knowledge;readiness.
Issue Date: 2022
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Bērni ir neaizsargāti pret noteikta veida traumām atkarībā no vecuma, kas atspoguļo viņu attīstības stadiju. Īpaši neaizsargāti pret traumām ir pavisam mazi bērni, jo viņi vēl nespēj adekvāti novērtēt ar jaunām darbībām saistītos riskus un izvairīties no iespējamām briesmām. Pirmā palīdzība var glābt dzīvību un novērst to, ka nelielas traumas kļūst par nopietnām. Pamatojoties uz pētnieciskā darba mērķi, noskaidrot vecāku zināšanas un gatavību sniegt pirmo palīdzību zīdaiņiem un bērniem mazbērna vecuma posmā un izvirzīto pētījuma hipotēzi pētījumā tika aptaujāti vecāki. Pielietojot autora veidota anketu un izvirzīti darba uzdevumi: Analizēt respondentu zināšanas un gatavību sniegt pirmo palīdzību. Salīdzināt vecāku zināšanas un gatavību sniegt pirmo palīdzību zīdaiņiem un bērniem ņemot vērā vecāku izglītības līmeni. Salīdzināt vecāku zināšanas un gatavību sniegt pirmo palīdzību zīdaiņiem un bērniem ņemot vēra vecāku vecumu. Kopumā tika aptaujāti 225 respondenti, kuru vecums bija no 18 līdz 57 gadiem. Izpētot zinātnisko literatūru un pētījumus, secināts, ka zināšanas un gatavība pirmās palīdzības sniegšanas zīdainim un bērniem starp vecākiem ir nepietiekamas. Analizējot iegūtos datus, šai pētījuma statistiski nozīmīguma saistība netika atrasta starp vecāku zināšanām/gatavībai un vecumu. Ka ari analizējot iegūtos datus, pētījuma netika atrasta statistiski nozīmīga atšķirība starp izglītības līmeni un zināšanām/gatavībai sniegt pirmo palīdzību. Pētījuma struktūra: Bakalaura darba apjoms- 60 lappuses, 2 pielikumi, 48 attēli, 47 literatūras avoti.
Bachelor's Work Theme-"Parents' knowledge and readiness to provide first aid to infants and children in the toddler stage". Children are vulnerable to certain types of injuries depending on their age, which reflects their stage of development. Very young children are particularly vulnerable to injury as they are not yet able to adequately assess the risks associated with new activities and avoid potential dangers. First aid can save lives and prevent minor injuries from becoming serious. Aim of the study: To determine parents' knowledge and preparedness to provide first aid to infants and toddlers. Research hypothesis: Parents with higher levels of education and older age have more knowledge and more willingness to provide first aid. To achieve the aim of the study, a quantitative, cross-sectional, comparative study was carried out using a questionnaire designed by the author and the following objectives were set. To compare parental knowledge and willingness to provide first aid to infants and children, depending on the level of parental education. To compare parents' knowledge and willingness to provide first aid to infants and children, depending on the parents' age. A total of 225 respondents aged between 18 and 57 years were interviewed. The review of scientific literature and studies concluded that knowledge and preparedness for infant and child first aid among parents is insufficient. On analysis of the data, no statistically significant relationship was found between parental knowledge/preparedness and age for this study. The analysis of the data also showed that no statistically significant association was found between level of education and knowledge/preparedness for first aid. The bachelor’s thesis consists of 60 pages, 2 appendices, 48 figures, 47 references
Description: Māszinības
Nursing Studies
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Bakalaura darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.