Alcohol Consumption Among Physicians and Factors Influencing the Consumption

No Thumbnail Available

Date

2022

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University

Abstract

Priekšvēsture: Pastāv neskaidrība par alkohola lietošanas līmeni ārstu vidū un to, kādi faktori ietekmē alkohola patēriņu. Mērķis: Šī darba mērķis ir izgaismot kaitīgo alkohola lietošanu mediķu vidū un to ietekmējošos faktorus. Metode: Šajā literatūras apskatā tika izmantotas dažādas datu bāzes, bet galvenie avoti bija e-žurnāli un e-grāmatas. Konkrētāk, avoti ir Amboss, Google Scholar, RSU tiešsaistes bibliotēka un PubMed. Rezultāti: Kā liecina vairāki pētījumi, ārstiem ir augsts alkohola patēriņa līmenis. Arī, salīdzinot ar vispārējo populāciju, riskantā alkohola lietošanas līmenis joprojām bija augstāks – 15,4% ārstu vidū salīdzinājumā ar 9,4% sabiedrībā (Oreskovich et al., 2010). Emocionālais izsīkums un izdegšanas depersonalizācijas jomas ir cieši saistītas ar pārmērīgu alkohola lietošanu vai atkarību no ārstiem. Secinājums: lielākā daļa pētījumu par šo tēmu liecina par augstu alkohola patēriņa līmeni ārstu vidū. Salīdzinot ar vispārējo populāciju, ārstu patēriņa līmenis ir augstāks. Iemesls tam nav skaidrs, viens 2013. gada pētījums liecināja, ka nekoriģēti skrīninga rezultāti var izraisīt izplatības pārvērtēšanu (Wurst et al., 2013). Runājot par faktoriem, kas saistīti ar lielāku alkohola patēriņu, vīriešu dzimums, smēķēšanas paradumi, augsts stresa līmenis un augsts konkurētspējas līmenis ir ievērības cienīgi. Nav skaidrs, vai šie faktori ir izraisoši vai tikai saistīti.
Background: There is uncertainty regarding the levels of alcohol consumption among physicians and which factors influence alcohol consumption. Aim: The aim of this work is to shed light on harmful alcohol consumption in physicians and factors influencing it. Method: In this literature review, different databases were used while E-journals and E-books were the main sources. More specifically sources include Amboss, Google scholar, the RSU online library and PubMed. Results: Levels of alcohol consumption are high in physicians as demonstrated in several studies. Also compared to the general population levels of risky alcohol consumption were still greater with 15,4% in physicians compared to 9,4% in public (Oreskovich et al., 2010). Emotional exhaustion and depersonalization domains of burnout are strongly associated with alcohol abuse or dependence in physicians. Conclusion: Most studies on the topic report high levels of alcohol consumption among physicians. When compared to the general population levels of consumption of physicians are higher. The reason behind that is not clear, one 2013 study suggested that uncorrected screening results may be causing an overestimation in prevalence (Wurst et al., 2013). Regarding factors associated with higher alcohol consumption male gender, smoking habits, high stress levels and high levels of competitiveness are noteworthy. If these factors are causative or just associated is not clear.

Description

Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care

Keywords

Alkohola lietošana, kaitīga alkohola lietošana, ārsti, ārsti, AUDIT rezultāts, ar alkoholu saistīti traucējumi, arodveselība, Alcohol consumption, harmful alcohol consumption, Physicians, Doctors, AUDIT score, Alcohol-related disorders, Occupational health

Citation