Title: Mentālās veselības atspoguļojums Covid–19 pandēmijas laikā Latvijas interneta ziņu portālos
Other Titles: Mental health coverage during the COVID–19 pandemic in Latvia's Internet news portals
Authors: Ilva Skulte
Renāte Samanta Krēsliņa
Komunikācijas fakultāte
Faculty of Communications
Keywords: interneta ziņu portāli;mentālās veselības atspoguļojums;rāmēšanas teorija;internet news portals;mental health coverage;framing theory
Issue Date: 2021
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Darba tēma: Mentālās veselības atspoguļojums Covid-19 pandēmijas laikā Latvijas interneta ziņu portālos. Parādoties vīrusam Covid–19, cilvēku ikdienas ļoti mainījās. Ar 2020. gada aprīli lielākā daļa cilvēku sāka strādā no mājām kā arī daudzi ir zaudējuši savas darba vietas, cilvēkiem nav atļauts satikt savus tuvākos un lielu daļu ikdienas ziņu sastāda tieši informācija par šo vīrusu. Šī iemesla dēļ cilvēkiem rodas baiļu sajūta un stress, jo ir neziņa par to, kas sagaida viņus tālāk un, kad būs iespējams dzīvot pilnvērtīgas dzīves. Bakalaura darbā ir uzstādīti sekojošie mērķi: noskaidrot kā tiek atspoguļots mentālās veselības jautājums populārākajos interneta ziņu portālos, kādi rāmējumi dominē rakstos par mentālo veselību, un, kā interneta ziņu portālos atšķiras rāmējums. Analīzei tika izvēlēti seši Latvijā populārākie ziņu portāli: delfi.lv, tvnet.lv, lsm.lv, la.lv, apollo.lv un jauns.lv. Šajā darbā tika analizēti raksti, kas tika ievietoti laika periodā no 2020. gada aprīļa līdz 2021. gada martam un kuri bija par mentālo veselību tieši Covid–19 laikā. Lai uzzinātu kā mentālās veselības jautājums tiek atspoguļots un rāmēts tika izmantota kvantitatīvā kontentanalīze. Katrs raksts tika kodēts pēc kodēšanas kategorijām un tad iegūtie dati tika savadīti SPSS programmā, lai varētu veikt tālāku analīzi. Pētījuma rezultātos ir uzzināts, ka ziņu portālos ir izveidojies dabisks rāmējums un apskatītajam mentālās veselības jautājumam tiek ņemts vērā tā tiešais konteksts un tas ir kā fizisks atgadījums. Mediju rāmējumu ietekmē tā temats un publikācijas žanrs, un biežāk izmantotais temats publikācijām ir informatīvs raksts par situāciju.
Work theme: Mental health coverage during the Covid-19 pandemic in Latvian news portals. With the appearance of the Covid-19 virus, people's daily lives have changed dramatically. As of April 2020, most people have readjusted to working from home and many people have lost their jobs. People are not permitted to meet their loved ones and much of the daily news is made up of information regarding the virus. Because of this, people experience feelings of fear and stress because of the uncertainty about what awaits them in the future and when will they be able to return to normal life. The following goals are set in bachelor's thesis: to find out how the issue of mental health is reflected in the most popular internet news sites, what frames dominate in articles about mental health, and how the frames differ on Internet news sites. The six most popular news portals in Latvia were selected for analysis: delfi.lv, tvnet.lv, lsm.lv, la.lv, apollo.lv and jauns.lv. During this research articles that were posted between April 2020 and March 2021 that were specifically related to mental health issues during Covid-19 were analyzed. Quantitative content analysis was used to find out how the mental health issue is reflected and framed. Each article was coded by coding categories and then the obtained data was entered into the SPSS program for further analysis. The results of the research show that the news sites have a natural framework and that the mental health issue in question takes into account its direct context and is like a physical event. The media frame is influenced by its topic and publication genre, and the most commonly used topic for publications is an informative article about the situation.
Description: Multimediju komunikācija
Multimedia Communication
Informācijas un komunikācijas zinātnes
Information and Communication Sciences
Appears in Collections:Bakalaura darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.