Title: Audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošana nepilngadīgajiem par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu
Other Titles: The current issue of litigation costs in civil proceedings
Application of compulsory measures of a correctional nature to minors for committing criminal offences
Authors: Larisa Saukāne
Edmunds Bucenieks
Juridiskā fakultāte
Faculty of Law
Keywords: Audzinoša rakstura piespiedu līdzekļ;noziedzīgs nodarījums.;application of coercive measures of a correctional nature to minors;criminal offence.
Issue Date: 2021
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Bakalaura darba mērķis ir noskaidrot būtiskākās problēmas attiecībā uz audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu nepilngadīgajiem par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus tiesā piemēro arvien retāk, lai gan statistikas dati parādā, ka nepilngadīgiem ir nosliece uz jaunu, atkārtotu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kā arī tiesu prakse parāda, ka audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu mērķis netiek lietderīgi un efektīvi izmantots, gala rezultātā nesasniedzot tam paredzēto mērķi. Pētījuma mērķis ir izzinot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu tiesiskā regulējuma piemērošanu nepilngadīgajiem par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, un analizējot nacionālo un starptautisko tiesisko regulējumu šajā jomā, identificēt problēmas un piedāvāt tiesiskā regulējuma pilnveidi. Rakstot bakalaura darbu autors identificēja virkni problēmu, kas saistītas ar audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu, kā viena no galvenajām problēmām, kas paver aiz sevis vēl virkni neatrisinātu problēmu- ir tā- ka audzinoša rakstura piespiedu līdzekļi kā kriminālsoda alternatīva nepilngadīgajiem, kuri izdarījuši noziedzīgu nodarījumu, bieži nesasniedz savu mērķi. Bakalaura darbs sastāv no 58 lapaspusēm; bakalaura darba izstrādei tika izmantoti 72 literatūras avoti.
The aim of bachelor's work is to clarify the main problems regarding the application of coercive measures of a correctional nature to minors for committing a criminal offence. Coercive measures of a correctional nature are being applied less and less in court, although statistical data show that minors are inclined to commit new, repeated criminal offences, as well as case-law shows that the purpose of coercive measures of a correctional nature is not effectively and efficiently used without ultimately achieving its intended purpose. The study aims at identifying problems and proposing improvements to the legal framework of coercive measures of an educational nature for juveniles for committing a criminal offence and analyzing the national and international legal framework in this field. In writing a Bachelor's thesis, the author identified a number of problems related to the application of coercive measures of a correctional nature as one of the main problems that open up a number of unresolved problems - is that coercive measures of a correctional nature as an alternative to criminal punishment for juveniles who have committed a criminal offence often fail to achieve their purpose. The Bachelor's thesis consists of 58 pages; 72 literature sources were used to develop the Bachelor's thesis.
Description: Tiesību zinātne
Law Science
Tiesību zinātne
Law Science
Appears in Collections:Bakalaura darbi

Files in This Item:


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.