Title: Medicīniski asistēta grūtniecība un dzemdību iznākums
Other Titles: Pregnancy outcome after assisted reproductive technology
Authors: Vija Bathena-Krastiņa
Anna Zālīte
Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte
Faculty of Public Health and Social Welfare
Keywords: Asistētas reproduktīvās tehnoloģijas (ART);IVF;perinatāli riski;dzemdību iznākums.;Assisted reproductive technologies (ART);IVF;perinatal risks;pregnancy outcome
Issue Date: 2020
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Nosaukums Medicīniski asistēta grūtniecība un perinatāli riski, to ietekme uz dzemdību rezultātu Ievads un teorētiskais pamatojums Mūsdienās medicīniski asistētu grūtniecību skaits ir pietiekami liels, un metodes kļūst arvien populārākas un plašāk pētītas, bet jāmin arī iespējamie riski un komplikācijas, kas nāk līdzi ar pašu procedūru. Literatūrā ir arvien vairāk pierādījumu, ka medicīniskās reproduktīvās tehnikas pielietojums palielina grūtniecības komplikāciju risku neauglīgiem pāriem. Latviešu valodā pieejamā informācija ir ļoti neliela. No 2012.gada sākās Latvijas valsts apmaksātā IVF programma. Arī vecmātēm nākas arvien biežāk vadīt dzemdības pāriem, kas neauglību ārstējuši ar reproduktīvo tehnoloģiju palīdzību. Mērķis Apzināt pēdējo piecpadsmit (2004.-2019.) gadu laikā veiktos pētījumus un zinātniskās publikācijas par medicīniski asistētu grūtniecību, ar to saistītajiem perinatālajiem riskiem un ietekmi uz dzemdību rezultātu. Metodoloģija Pētījuma ietvaros darba autors veic padziļinātu zinātniskās literatūras izpēti par izvirzīto tēmu. Tika veikta ar tēmu saistīto nozares politikas dokumentu un normatīvā regulējuma tematiskā analīze. Rezultāti un secinājumi Medicīniski asistētu grūtniecību iznākums ir atkarīgs ne tikai no izmantotā reproduktīvo tehnoloģiju veida, bet arī no sievietes vecuma, medicīniskās anamnēzes, neauglības faktoriem un veselības aprūpes kvalitātes. Sievietēm, kas grūtniecībā stājušās ar asistētu reproduktīvo tehnoloģiju metodēm, pastāv risks - gan sievietei pašai, gan auglim - saskarties ar vairākiem perinatālā riska faktoriem.
Title Medically assisted pregnancy and perinatal risks, their impact on the outcome of childbirth Introduction and background Nowdays, the number of medically assisted pregnancies is large enough and the methods are becoming more and more popular and widely studied, but the possible risks and complications that come with the procedure itself should also be mentioned. There is growing evidence in literature that the use of assisted reproductive techniques increases the risk of pregnancy complications in infertile couples. In Latvia available information is very limited. From 2012 in Latvia started state-funded IVF program. Midwives also more often deliver babies for couples who have infertility porblems, who treated infertility with reproduction technologies. Objective To identify the research and scientific publications on medically assisted pregnancy, related perinatal risks and impact on childbirth outcome during the last fifteen (2004-2019) years Methodology The Author of the research conducts an in-depth analysis of scientific literature about the proposed topic. A topical analysis of related field policy documents and normative regulations was conducted. Results and conclusion The outcome of medically assisted pregnancies depends not only on the chosen reproductive technology type, but also on the age, medical history, infertility factors and health care quality of a woman. Women, which entered pregnancy via methods of assisted reproductive technology are at risk, along with the fetus, to encounter multiple perinatal risk factors.
Description: Vecmāte
Midwifery
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Bakalaura darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.