Title: Femīnā un maskulīnā attēlojums vīriešu autorfotogrāfijā
Other Titles: Feminine and masculine represantation in male author's photography
Authors: Alnis Stakle
Jūlija Jurčenoka
Sociālo zinātņu fakultāte
Faculty of Social Sciences
Keywords: vīriešu diskriminācija;maskulinitāte;feminitāte;stereotipi.;male discrimination;maskliness;feminity;stereotypes.
Issue Date: 2024
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Bakalaura darba tēma: Femīnā un maskulīnā attēlojums vīriešu autorfotogrāfijā. Aktualitāte: Mūsdienu sabiebrībā aktīvi tiek diskutēts un apspriests jautājums par sieviešu diskrimināciju. Tiek veikti daudzi pētījumi un aptaujas par šo tematu. Bet pasaulē pastāv arī vīriešu diskriminācija, kura ir mazāk izplatīta un mazākais cilvēku skaits ar to saskaras ikdienā. Vīrieši tiek pakļauti ne tikai diskriminācijai, bet arī seksismam un stereotipiem. Mēģinot salauzt stereotipus par vīriešiem, var saskārties ar sabiedrības negatīvu attieksmi. Tas ir mūsdienu problēma, kad cilvēks nevar izpausties kā viņš grib. Radošā darba mērķis: Analizējot, pētot literatūru par vīriešu diskrimināciju un viņu attēlojumu mākslā, veidot autorfotogrāfijas sēriju ar dažādiem vīriešiem, kurā tiek paradīta viņu femīns un maskulīns attēlojums. Radošais darbs sastāv no teorētiskas daļas, kurā tiek analizēta literatūra par vīriešu diskrimināciju, maskulinitāti un feminitāti, kā arī tiek veikta citu mākslinieku darbu analīze. Citu mākslinieku darbi tiek analizēti, lai varētu veidot autorfotogrāfijas sēriju. Radošā daļā tiek aprakstīta koncepcijas ideja, mērķauditorija un detalizēti realizēšanas posmi. Autorfotogrāfijas sērijas galu rezultāts ir fotogrāfijas kolāža, kurā var apskatīt visas izveidotas fotogrāfijas. Darba nogalē tiek diskutēts par to, kā var uzlabot šo pētījumu, kā arī tiek veikti secinājumi. Pielīkumos tiek pievienotas izstrādātas fotogrāfijas, kurās tiek atspoguļoti vīrieši dažādās pozās, kuras atspoguļo viņu femīnu un maskulīnu pusi. Lai to sasniegtu, tika izmantotas dažādas pozas, kas tika balstītas stereotipos par vīriešu un sieviešu attēlojumu mākslā. Atslēgas vārdi: vīriešu diskriminācija, maskulinitāte, feminitāte, stereotipi.
The topic of bachelor’s thesis: Feminine and masculine representation in male author’s photography. Relevance of the topic: Today's rally actively discusses and discusses the issue of discrimination against women. Many studies and surveys are being conducted on the subject. But there is also discrimination against men in the world, who are less prevalent and the lowest number of people face it on a daily basis. Men are subjected not only to discrimination but also to sexism and stereotypes. Trying to break stereotypes about men can face a public backlash. It's a contemporary problem when one can't express themselves as they want. Aim of the creative project: Analyzing, studying literature about discrimination against men and their depiction in art, create a series of autorphoto with different men, in which their feminine and maskulin depictions are paraded. The creative work consists of a theoretical part that analyses literature on male discrimination, masculinity and feminity, and analyses the works of other artists. Other artists' works are analyzed so they can create a series of autorphotographic images. The creative part describes the concept idea, audience and detailed stages of implementation. The end result of the autograph series is a collage of photographs in which you can view all the photographs that you have created. At the end of the job, there is debate about how this research can be improved. Conclusions were drawn. The appendix includes photos of men in different poses reflecting their feminine and maskulin side. To achieve this, different poses were used, based on stereotypes about the representation of men and women in art. Keywords: male discrimination, maskliness, feminity, stereotypes.
Description: Multimediju komunikācija
Multimedia Communication
Informācijas un komunikācijas zinātnes
Information and Communication Sciences
Appears in Collections:Bakalaura darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.