Title: Pilsētvides objektu apzīmēšana kā likumpārkāpums
Other Titles: ...
Authors: Ēriks Treļs
Egita Ķinēna
Juridiskā fakultāte
Faculty of Law
Keywords: objekti veido pilsētvidi;kas ir sabiedriskās kārtības traucēšana un vai grafiti ir sabiedriskās kārtības traucēšana. par pilsētvides objektu apzīmēšanu ar grafiti;objects make up the urban environment;which is a public nuisance and whether graffiti is a public nuisance. on labeling urban objects with graffiti
Issue Date: 2024
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: ANOTĀCIJA Bakalaura darbs sastāv no trīs nodaļām. Katrā no nodaļām tiek pētīts un analizēts, kādi objekti veido pilsētvidi, kas ir sabiedriskās kārtības traucēšana un vai grafiti ir sabiedriskās kārtības traucēšana. Analizēti normatīvie akti kuros ir paredzēta atbildība par pilsētvides objektu apzīmēšanu ar grafiti. Darba autore izvirza šādu bakalaura darba mērķi: pētīt pilsētvides objektu apzīmēšanu kā likumpārkāpumu, konstatēt iespējamus problēmjautājumus un piedāvāt tiem risinājumus. Pirmajā nodaļā tiek pētīts, kas ir pilsētvide un kas to veido. Otrajā nodaļā tiek pētīts, kas ir sabiedriskās kārtības traucēšana un vai grafiti var kvalificēt kā sabiedriskās kārtības traucēšanu. Trešajā nodaļā tiek pētīti atbildības veidi pie kādās var tikt saukta persona par pilsētvides objektu apzīmēšanu ar grafiti. Bakalaura darbā tiek izmantotas vairākas zinātniskās pētniecības metodes: analītiskā metode- analizējot normatīvos aktus, kas paredz atbildību par grafiti uzzīmēšanu uz pilsētvides objektiem; induktīvā un deduktīvā metode- izdarot secinājumus pie kādas atbildības ir saucama persona, kura uz pilsētvides objektiem ir uzzīmējusi grafiti. Monogrāfiskā jeb aprakstošā metode- tiek veidoti interpretējumi no pētāmās informācijas. Darbā tiek izmantoti divi galvenie normatīvie akti: likumi “Administratīvo sodu likums par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārības un valsts valodas lietošanas jomā” un “Krimināllikums”. Galvenā atziņa, ko guva darba autore ir, ka vienozīmīgi grafiti zīmētājus nevar saukt tikai pie adminitratīvās atbildības, jo ir jāvērtē ne tikai pati darbība, bet arī vēstījums, kurš tiek nodots izmantojot grafiti.
The bachelor thesis consists of three chapters. In each of the chapters, what objects make up the urban environment, what constitutes a disturbance of publicē order and whether grafiti is a disturbance of publicē orderi s studied and analyzed. The regulatory enactments, which provide for the responsibility for labeling objects with grafiti, have been analyzed. The outhor of the thesis sets the following goal of the bachelors work: to study the labeling of urban objects as a violation of the law, to identify possible problenatic issues and to propose solutions to them. The first chapter explores what the urban environment is and what constitutes it. The second chapter examines what constitutes public nuisance and whether grafiti can be qualified as publicē nuisance. The third chapter examines the types of responsibility to which a person can be called for drawing fraffiti on urban objects. Several scientific research methods were used in the study work: analytical method- analysing normative acts that provide for detention of persons in a state of intoxication; inductive and deductive method- drawing conclusions about the rigt of a police officer to detain a person under the influence of achohol. Monographic or descriptive method- interpretations are made from researched information. The work uses two main regulatory acts: the “Law on Administrative Penalties for Violations in the Field of Administration, Public Interest and Use of the State Language” un the “Criminal Law”. The main lesson learned by the author of the work ir that the grafiti artists cannot be help only administratively responsible, because not only the action itself, but olso the message conveyed througt the use of grafiti must be assessed.
Description: Policijas darbs
Police work
Iekšējā drošība un civilā aizsardzība
Internal Security and Civil Defense
Appears in Collections:Bakalaura darbi

Files in This Item:


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.