Title: Ar pacientu drošību saistīto gadījumu ziņošanas-mācīšanās sistēmas analīze un uzlabošana slimnīcā X
Other Titles: Analysis and improvement of the patient safety incident reporting and learning system in hospital X
Authors: Igors Trofimovs
Beāte Lucaua
Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte
Faculty of Public Health and Social Welfare
Keywords: Pacientu drošība; nevēlams notikums; ziņošanas un mācīšanās sistēma; veselības aprūpe.;Patient safety; adverse event; reporting and learning system; health care.
Issue Date: 2022
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Darba nosaukums: Ar pacientu drošību saistīto gadījumu ziņošanas-macīšanās sistēmas analīze un uzlabošana slimnīcā X. Tēmas aktualitāte: Pacientu drošība ir visas pasaules veselības prioritāte un tai ir jābūt katras slimnīcas mērķim. Galvenais veids, kā pacientu drošību uzlabot, ir ziņošanas-mācīšanās sistēma, jo tā atklāj nevēlamus notikumus, tos analizē un ievieš nepieciešamos uzlabojumus. Pētījuma mērķis: Pētīt, analizēt un uzlabot esošo ziņošanas-mācīšanās sistēmu slimnīcā X. Mērķa sasniegšanai galvenie uzdevumi ir analizēt esošo ziņošanas-mācīšanās sistēmu slimnīcā X, izstrādāt tai iespējamos uzlabojumus un par to izglītot darbiniekus. Pētījuma jautājumi: Kādi ir šī brīža šķēršļi ziņošanas-mācīšanās sistēmas lietošanai slimnīca X? Kas jāuzlabo slimnīcas X ziņošanas-mācīšanās sistēmā, lai tā būtu pilnīga? Kā uzlabot ziņošanas-mācīšanās sistēmas lietošanu slimnīcā X? Pētījuma hipotēze: Ar pacientu drošību saistīto gadījumu ziņošanas-mācīšanās sistēma slimnīcā X tiek pilnvērtīgi pielietota, ja ir vadības un darbinieku līdzdalība, kā arī ir novērsti šķēršļi. Rezultāti un secinājumi: Pētījuma hipotēze apstiprinās. Ir jābūt slimnīcas vadības un darbinieku līdzdalībai, un novērstiem šķēršļiem, lai ziņošanas-mācīšanās sistēma tiktu pilnvērtīgi pielietota. Tās galvenie šķēršļi ir: nav informācija par sistēmas esamību, neziņa, kā tā strādā, bailes no nosodīšanas, atgriezeniskās saites trūkums un nepilnīga nevēlamo notikumu ziņojuma forma. Saņemti 11 nevēlamo notikumu ziņojumi trīs mēnešu laikā pēc uzlabojumu ieviešanas un darbinieku izglītošanas ir ievērojams rādītājs, ka tas ir jāievieš visā slimnīcā. Darba pielietojums: Kā informācijas avots nacionālās pacientu drošības uzraudzības darbiniekiem, ieteikumi slimnīcu, pacientu drošības vadītājiem un slimnīcu darbiniekiem, lai iegūtu zināšanas un izpratni par ar pacientu drošību saistīto gadījumu ziņošanas-mācīšanās sistēmu. Dati par darbu: Darbs sastāv no 94 lapaspusēm, 10 tabulām, 4 attēliem, 3 pielikumiem un 67 literatūras avotiem. Lucaua, Beāte. Ar pacientu drošību saistīto gadījumu ziņošanas-macīšanās sistēmas analīze un uzlabošana slimnīcā X. Maģistra darbs / zinātniskais vadītājs Dr., MSc., docents Igors Trofīmovs. RISEBA/RSU, 2022, 94 lpp.
Title of the study: Analysis and improvement of the patient safety incident reporting and learning system in hospital X. Relevance of the topic: Patient safety is a global health priority and must be a goal for every hospital. The main way to improve patient safety is through a reporting and learning system as it detects adverse events, analyzes them, and implements the necessary improvements. The aim of the study: To research, analyze, and improve the existing patient safety incident reporting and learning system in hospital X. The main tasks are to analyze the existing reporting and learning system in hospital X, to improve it and educate staff about it. Questions raised in the study: Which issues currently hinder the useability of the existing reporting and learning system in hospital X? How can the usability of the existing system in hospital X be improved? What improvements can be made to improve use of the system? Study hypothesis: With the full cooperation of hospital management and staff, and the removal of all associated obstacles, the patient safety incident reporting and learning system is used successfully. Results and conclusions: The hypothesis of the study is confirmed. With the full cooperation of the hospital management and staff, along with the removal of all associated obstacles, the reporting and learning system can be used successfully. The main obstacles are: lack of awareness about the existence of the system, insufficient knowledge about how it works, fear of condemnation resulting from incorrect use, lack of feedback from the system leading to the incomplete reporting of adverse events. The eleven reports of adverse events received within the first three months since an improved implementation of the system and staff training, is a significant indication that such a system should be implemented throughout the hospital. Practical application: As a source of information for national patient safety managers and as recommendations to hospitals. For patient safety managers and hospital staff to gain knowledge and understanding of the patient safety incident reporting and learning system. Information about the study: The study consists of 94 pages, 10 tables, 4 pictures, 3 appendices and 67 references. Lucaua, Beate. Analysis and improvement of the patient safety incident reporting and learning system in hospital X. Master Thesis / Scientific Supervisor Dr., MSc., docent Igors Trofimovs. RISEBA/RSU, 2022, 94 pp.
Description: Veselības vadība
Health management
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Maģistra darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.