Title: Intussusception Treatment Options for Children-Literature Review
Other Titles: Invaginācijas ārstēšanas iespējas bērniem – literatūras apskats
Authors: Astra Zviedre
Aleksi-Oskari Luoma-aho
Medicīnas fakultāte
Faculty of Medicine
Keywords: None;Intussusception;treatment;children;operative;non-operative;reduction;hydrostatic;pneumatic;laparoscopy;open surgery
Issue Date: 2022
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Zarnu invaginācija ir stāvoklis, pie kura zarnu siena ieliecās lumenā, kas noved pie zarnu obstrukcijas. Visbiežāk šis stāvoklis ir novērojams resnajās un tievajās zarnās. Tas ir biežs akūtā vēdera iemesls, it īpaši mazajiem bērniem, un nereti noved pie smagām komplikācijām. Šis stāvoklis var tikt ārstēts konservatīvi, neoperatīvi ar pneimatisko vai hidrostatisko redukciju vai operatīvi ar zarnu rezekciju vai manuālo redukciju, kuru veic laparotomiski vai laparoskopiski. Šī literatūras apskata uzmanības centrā ir pētījumi, kuros ir apskatītas dažādas zarnu invagināciju ārstēšanas metodes bērniem. Dati ir iegūti no dažādām datubāzēm un apstrādāti. Statistiskie dati ir salīdzināti, it īpaši dažādu metožu sekmīgums un to iemesli. Kopumā ir analizēti 669 pētījumi, 106 apskatīti, un analīzē ir iekļauti dati no 24 pētījumiem. Neoperatīva zarnu invaginācijas ārstēšana bērniem ir droša un efektīva pirmās līnijas metode idiopātiskai invaginācijai. Ķirurģija ir pielietojama akūta vēdera vai radioloģisko patoloģisko pazīmju gadījumos. Vislabākie iznākumi operativai ārstēšanai ir Eiropā, bet neoperatīvai ārstēšanai Ziemeļāfrikā vai Tuvajos Austrumos. Laika skalas datu analīze rāda apšaubāmus rezultātus un nerāda veiksmīgas ārstēšanas metodes periodā no 1976. līdz 2019. gadam. Neoperatīvās ārstēšanas metodes bija uzlabotas pēdējo divu desmitgadu laikā, bet operatīvās ārstēšanas rezultāti ir pasliktinājušies. Šī statistika var nebūt uzticama neekvivalenta datu apjoma dēļ.
Intussusception is a condition in which intestine folds inside itself, leading to bowel obstruction. It usually occurs in large or small bowel and is a relatively common cause of acute abdomen especially in toddlers and may lead to severe complications. The condition may be treated conservatively by follow-up, non-operatively with pneumatic or hydrostatic reduction or surgically by bowel removal or manual reduction performed in laparotomy or laparoscopy. This literature review focuses on studies that have gathered data of different intussusception treatment methods with children. The data is gathered from different databases and then evaluated. The statistical data is put together and the differences and successfulness between different methods are compared and reasons for differences are questioned. Total of 669 studies were evaluated, 106 studies screened and the final review analysis contains data from 24 studies. Non-operative management of intussusception in children is useful and safe technique as first-line treatment for idiopathic intussusception. Surgery should be considered for patients with acute abdominal symptoms or pathological leading points found during radiological studies. Operative management is most likely successful in Europe and non-operative reduction succeeds most likely in North-Africa or Middle east. Timeline data analysis gives questionable results and shows no significant chances on successfulness of different treatment methods during 1976 and 2019. Nonoperative management seems to have improved during last two decades while surgical data shows decreasing successfulness. These statistics may not be reliable due to non-equivalent amount of data.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.