Title: Trešo valstu pilsoņu ilgtermiņa nodarbināšanas tiesiskie aspekti Latvijas Republikā
Other Titles: Legal aspects of long-term employment of third-country nationals in the Republic of Latvia
Authors: Kitija Bite
Melānija Līva Cielava
Juridiskā fakultāte
Faculty of Law
Keywords: nodarbinātība;tiesiskais regulējums;trešās valsts pilsoņi;uzturēšanās atļaujas; imigrācijas likums;employment;legal framework;third-country nationals;residence permits;immigration law
Issue Date: 2022
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Maģistra darba temats ir „Trešo valstu pilsoņu ilgtermiņa nodarbināšanas tiesiskie aspekti Latvijas Republikā” un mērķis ir, analizējot TVP ilgtermiņa nodarbināšanas tiesiskos aspektus Latvijā, identificēt tiesiskā regulējuma trūkumus, kas saistīti ar uzņemšanas procesu, un ieteikt nepieciešamos uzlabojumus to novēršanai. Atbilstoši šim mērķim autors izvirza šādus darba uzdevumus: 1. Pētīt TVP nodarbinātību Latvijā; 2. Izpētīt TVP ilgtermiņa nodarbinātību; 3. Izvērtēt TVP tiesības uz darbu; 4. Raksturot TVP situāciju nodarbinātības jomā Latvijā. Ņemot vērā, ka Eiropas Savienības regulējums tieši ietekmē Latvijas Republikas regulējumu, un tā regulējums ir nozīmīga sastāvdaļa veidojot nacionālo tiesību sistēmu. Bez tam, regulējuma migrācijas jomā analīze kontekstā ar Eiropas Savienību ir labs veids, lai izvērtētu valsts tiesisko regulējumu un pilnveidotu to. Līdz ar to pētījuma rezultātā darba autore ir izteikusi priekšlikumu izdarīt grozījumus nacionālajos tiesību aktos. Darbs sastāv no trīs pamatnodaļām un tā kopējais apjoms ir 122 lappuses. Darba gaitā autore konstatējusi, ka trešo valstu pilsoņu nodarbinātības regulējums Latvijā ir nepilnīgs, jo vērojamas nepārtrauktas regulējuma izmaiņas, un ir izveidotas komplicētas procedūras TVP nodarbināšanas procesā. Tādejādi var secināt, ka TVP nodarbināšanas un migrācijas tiesību normas ir juridiski sarežģīti interpretēt, jo sistemātiskā iztulkošana prasa zināšanu loku par tematu, kas arī nedod pārliecību darba devējiem vadīt šo procesu, kā arī TVP pieņemt lēmumu darba nolūkā pārcelties uz Latviju. Tāpat autore secina, ka ne tikai nodarbināšanas procesa sarežģītībā ietekmē TVP lēmumu, bet arī galamērķa pievilcība, dzīves līmenis, ģimenes atkalapvienošana, konkrētas valsts labklājības un nodokļu sistēmas, valoda, kurā runā u.c.
The topic of the master's thesis is "Legal Aspects of Long-Term Employment of Third-Country Nationals in the Republic of Latvia" and the aim is to identify shortcomings in the legal framework related to the admission process and recommend the necessary improvements to prevent them by analyzing the legal aspects of long-term employment of third-country nationals in Latvia. According to the aim of the thesis, author sets the following tasks: 1. To study employment of third-country nationals in Latvia; 2. To study the long-term employment of third-country nationals; 3. Evaluate third-country national's right to work; 4. To describe the third-country nationals situation in the field of employment in Latvia. Considering that the European Union regulations directly impacts Republic of Latvia regulations, and they are important component in the formation of the national legal system. In addition, the analysis of migration regulations in the context of the European Union is a good way to assess and improve national regulation. Consequently, as a result of the research, the author of the work has made a proposal to make amendments to the national legislation. The work consists of three main chapters and its total volume is 122 pages. In the course of the work, the author has established that the regulation of employment of third-country nationals in Latvia is incomplete, because continuous changes in the regulation are observed, and complicated procedures have been established in the employment for third-country nationals. Thus, it can be concluded the employment and migration law provisions of the TVP are legally difficult to interpret, as systematic interpretation requires a range of knowledge on the subject, which also does not give employers confidence in leading the process, as well as for the third-country nationals to make a decision to move to Latvia for the purpose of work. The author also concludes that not only the complexity of the employment process influences the decision of the third-country nationals, but also the attractiveness of the destination, the standard of living, family reunification, specific national welfare and tax systems, the language spoken, etc.
Description: Tiesību zinātne
Law Science
Tiesību zinātne
Law Science
Appears in Collections:Maģistra darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.