Title: Depression and Anxiety Among Medical Students
Other Titles: Depresija un trauksme medicīnas studentu vidū
Authors: Jelizaveta Aleksejeva
Golo Balthasar Goffart
Medicīnas fakultāte
Faculty of Medicine
Keywords: Depresija;trauksme;stress;medicīnas studenti;Depression;Anxiety;Stress;Medical Students
Issue Date: 2022
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Ir zināms, ka medicīnas studentiem mācību laikā un turpmākajā profesionālajā dzīvē nākas saskarties ar lielu darba slodzi un lielu akadēmisko spiedienu. Tā kā medicīnas studiju laikā viņi saskaras ar dažādiem izaicinājumiem, viens no lielākajiem izaicinājumiem viņiem var būt nevis cits pacients, bet gan viņu pašu garīgā veselība. Šī pētījuma mērķis ir novērtēt depresijas un trauksmes izplatību starp medicīnas studentiem no dažādām pasaules daļām un salīdzināt tos ar vispārējo populāciju. Zinātniskie dati tika apkopoti, sistemātiski meklējot datubāzēs, piemēram, PUBMED, BMC un Elsevier, un piemērojot konkrētus iekļaušanas un izslēgšanas kritērijus šiem pētījumiem. Šajā literatūras apskatā iekļauti seši šķērsgriezuma pētījumi, viens garengriezuma pētījums un viena metaanalīze. No astoņiem iekļautajiem pētījumiem septiņos pētījumos tika konstatēta lielāka depresijas izplatība salīdzinājumā ar vispārējo populāciju. Vislielākā depresijas izplatība konstatēta Ēģiptē - 65 %. Trauksmes izplatība bija palielinājusies sešos no sešiem pētījumiem, kas aptvēra šo tematu. Arī šajā gadījumā pētījumā no Ēģiptes tika konstatēta visaugstākā trauksmes izplatība - 73 %. No pētījumiem tika iegūti un analizēti vairāki faktori, kas palielināja garīgo traucējumu risku. Salīdzinot ar vispārējo populāciju, depresijas un trauksmes izplatība medicīnas studentu vidū ir lielāka. Būt sievietei, slikts finansiālais stāvoklis, apmierinātība ar mācībām un fiziskā veselība bija galvenie garīgās veselības traucējumu prognozējošie faktori.
Medical students are known to be exposed to a great workload and high academic pressure during their training and further on in professional life. As they are faced with various challenges during medical school, one of the greatest challenges for them may not be another patient, but their own mental health. The aim of this study is to assess the prevalence of depression and anxiety among medical students from different parts of the world and compare them to the general population. Scientific data was collected by systematically searching databases such as PUBMED, BMC and Elsevier and applying specific inclusion and exclusion cirteria to the present studies. This literature review includes six cross sectional studies, one longitudinal study and one meta- analysis. Out of the eight studies included, seven studies found increased prevalence of depression when compared to the general population. The highest prevalence of depression could be found in Egypt with 65%. Prevalence of anxiety was increased in six out of six studies covering that topic. Here again, the study from Egypt concluded the highest prevalence of anxiety with 73%. Multiple factors that increased the risk for mental disorders were extracted from the studies and analysed. Prevalence of depression and anxiety among medical students is increased when compared to the general population. Being female, a poor financial situation, academic satisfaction and physical health were the main predictors for mental health disorders.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Thesis for repository.pdfNoslēguma darba pielikums548.71 kBAdobe PDFView/Open    Request a copyopen_acces_locked
Medicinas_fakultate_SSNMF_2022_Golo_Balthasar_Goffart_029475.pdfStudējošā pētnieciskais darbs548.71 kBAdobe PDFView/Open    Request a copyopen_acces_locked


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.