Title: Students Eating Habits
Other Titles: Studentu ēšanas paradumi
Authors: Marija Avota
Amalie Forbord Fiksdal
Medicīnas fakultāte
Faculty of Medicine
Keywords: Studenti;ēšanas paradumi;akadēmiskais sniegums;fiziskā aktivitāte;izziņa;smadzeņu darbība.;Students;eating habits;academic performance;physical activity;cognition;brain function.
Issue Date: 2022
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Ievads: Tas, kā mēs patērējam uzturu, ēšanas paradumi ietekmē uz mūsu veselību. Pētījumi pierada, kā uzturs var ietekmēt uz smadzeņu veselību un darbību. No otras puses, tas, pēc autoru zināšanām, ir ierobežots pētījums par ēšanas paradumiem un to iespējamo ietekmi uz koledžu un augstskolu studentu akadēmisko sniegumu. Pētījumi šajā konkrētajā jomā varētu būt noderīgi studentiem, kā arī universitāšu un koledžu iestādēm. Mērķis: Veikt pētniecisko darbu, pētot iespējamo saistību starp studentu ēšanas paradumiem un viņu akadēmisko sniegumu. Metodoloģija: Šis pētnieciskais darbs ir veikts, izmantojot literatūras apskatu, un papildināts ar anketu, kas bija anonīmi un brīvprātīgi, izmantojot Google Form. Iegūtais dati novērtēti un dokumentēti, izmantojot Microsoft Office programmatūru – Word un Excel, un Statistical Package of Social Science (SPSS). Galvenie rezultāti: Saskaņā ar literatūru, uzturs ietekmē uz smadzeņu darbību un studentu akadēmiskos rezultātus. Anketas analīzē tika iekļauti 70 (100%) augstskolu un koledžu studenti no dažādām valstīm. Lielākā daļa studentu ziņoja, ka viņi nekad nav zaudējusi neveiksme eksāmenus un nav atkārtoti kārtojuši semestri. Statistiski nozīmīgs tika konstatēts, kad studentiem tika jautāts par daudzveidīgu uzturu un semestra atkārtošanu, p = 0,039, izmantojot Fišera precīzo testu. Daudzveidīgs uzturs bija pozitīvi saistīts ar semestra nokārtošanu. Secinājums: Ešanas paradumi ietekmē koledžu un universitāšu studentu akadēmisko sniegumu gan saskaņā ar literatūru, gan šo pētījumu. Daudzveidīgs uzturs bija pozitīvi saistīts ar semestra nokārtošanu studentiem, kuri piedalījās šī pētījuma. Izlases lieluma mazā jauda ir pētījuma ierobežojums. Lielāks izlases lielums it kā būtu atklājis statistiski nozīmīgumu. Par šo tēmu ir jāveic turpmāki pētījumi.
Background: How we as human beings consume nutrition, our eating habits, influences our health. Furthermore, research describes how nutrition can influence brain health and functioning. On the other hand, it is, to the authors knowledge, limited research about eating habits and its possible influence on academic performance on college and university students. Increased research in this specific field might be beneficial for students as well as university and college institutions. Aim: Conduct a research paper exploring the possible association between students eating habits and their academic performance. Methodology: This research paper is conducted using literature review, and supplemented with a questionnaire, which was anonymously and voluntary via Google Form. The obtained date has been evaluated and documented using Microsoft Office software – Word and Excel, and Statistically Package of Social Science (SPSS). Key results: According to literature, food and nutrition influence brain function and the academic results among students. The final analysis of the questionnaire included 70 (100%) university and college students of different countries. The majority of the students reported to never have failed an exam and had neither retaken a semester. A statistically significance was found when students were asked about varied diet and retake of semester, p=0,039, using Fisher´s exact test. A varied diet was positively associated with passing semester. Conclusion: Eating habits influence academic performance among college and university students both according to literature and the present study. Variation in the diet seems to be the most important factor. A varied diet was positively associated with passing semester among students who participated in the questionnaire of the present study. The low power of sample size is a limitation of the study. A larger sample size would supposedly have detected statistically significance. Further research should be done upon the theme.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Appendix No 1 Recommendations.pdfNoslēguma darba pielikums66.51 kBAdobe PDFView/Open    Request a copyopen_acces_locked
Appendix No 2 Questionnaire.pdfNoslēguma darba pielikums87.36 kBAdobe PDFView/Open    Request a copyopen_acces_locked
Medicinas_fakultate_SSNMF_2022_Amalie_Forbord_Fiksdal_030925.pdfStudējošā pētnieciskais darbs564.62 kBAdobe PDFView/Open    Request a copyopen_acces_locked


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.