Title: Psychoemotional Health of Medical Students
Other Titles: Medicīnas studentu psihoemocionālā veselība
Authors: Gļebs Troščenkovs
Filipe Manuel Patrício Cóias
Medicīnas fakultāte
Faculty of Medicine
Keywords: Depresija;Trauksme;Pieķeršanās stili;medicīnas studenti;starptautiskie studenti;Depression;Anxiety;Attachment styles;medical students;international students
Issue Date: 2022
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Šis darbs ir šķērsgriezuma pētījums, kurā vienlaikus tiks aplūkota studenta iedarbība uz noteiktiem riska faktoriem un psiholoģisko iznākumu izplatība. Uz anketas jautājumiem atbildēja 247 studenti. 28,7% bija vidēji smagi vai smagi depresijas simptomi, bet 28,74% - vidēji smagi vai smagi trauksmes simptomi. Abi bija palielināti attiecībā pret kopējo iedzīvotāju skaitu. 60,32% studentu bija nedrošs pieķeršanās stils. Bija statistiski nozīmīgas atšķirības attiecībā uz trauksmes un depresijas simptomiem šādos mainīgajos: sieviešu dzimums, palielināta akadēmiskā darba slodze, spiediens no citu cilvēku cerībām, traumatiski vardarbīgi notikumi, finansiāls slogs, "īstu" draudzības trūkums, seksuālās apmierinātības trūkums un zems akadēmiskais piepildījums. Būtiskas atšķirības nebija ar šādiem mainīgajiem lielumiem: videospēļu paradumi, romantisko attiecību esamība vai ne, jaunavība, dzīvošana vienatnē vai kopā ar citiem cilvēkiem un iemesls, kāpēc studenti vēlas būt ārsti.
This thesis is a cross-sectional study where we will address at the same time the student’s exposure to certain risk factors, and the prevalence of the psychological outcomes. There were 247 students who answer the questionnaire. 28.7% showed moderate to severe depression symptoms, and 28.74% showed moderate to severe anxiety symptoms. Both were increased in relation with the general population. 60.32% of students had an unsecure attachment style. There were statistically significant differences regarding anxiety and depression symptom in the following variables: female sex, increased academic workload, pressure from the expectations of other people, traumatic violent events, financial burden, lack of “real” friendships, lack of sexual satisfaction and low academic fulfillment. There were no significant differences with the following variables: video games habits, having or not a romantic relationship, virginity, living alone or with other people and the reason why the students want to be medical doctors.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.