Title: Removal of Bishat Lumps is Image Surgery, when and how much to Remove?
Other Titles: Biša kamoliņu izņemšana - imidža operācija, kad un cik daudz izņemt?
Authors: Vadims Kļimecs
Elina Marjatta Hongisto
Ārvalstu studentu nodaļa
International Student Department
Keywords: Sejas estētika;vaiga tauki;biša kamoliņi;bišaektomija;sejas ovāls;sejas vidusdaļas anatomija;Facial aesthetics;buccal fat pad;Bichat’s lumps;bichaectomy;round face;midcheek anatomy
Issue Date: 2021
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Biša kamoliņu izņemšanas operācija estētiskiem nolūkiem pēdējos gados kļuvusi ļoti populāra. Pacienta izvēle ir pacienta apmierinātības atslēga. Bišaektomija sākotnēji jāveic pacientiem, kuriem ir pārmērīgi liela vaigu tauku kārta vai pastāv pseidotrūces – vaigu tauku “spilventiņi”. Lai gan operāciju var uzskatīt par diezgan vienkāršu veidu kā uzlabot sejas izskatu, jo to var veikt arī ambulatori. Ķirurgam un pacientam ir jāapzinās iespējamie riski un komplikācijas. Ir ļoti svarīgi, lai ķirurgam būtu anatomiskās zināšanas par vaiga vidusdaļu, kā arī par Biša kamoliņu funkcionālo nozīmi. Mērķis: Šī literatūras apskata mērķis bija noteikt, kuri pacienti gūst labumu no bišaektomijas, un var sniegt palīdzību pacientu atlasē, kā arī, cik lielu daļu audu struktūras var noņemt estētiskiem nolūkiem. Secinājumi: Bišaektomijas operācijai ir sekojošas indikācijas: izteikta sejas apjoma gadījumā vaigu priekšējā daļā vai vaigu tauku “spilventiņu” pseidohernijas. Operācijas tehnikai priekšroka tiek dota intraorālai pieejai, jo tā rada mazāku risku salīdzinājumā ar ekstraorālo pieeju. Tomēr, ekstraorālu pieeju var izvēlēties, ja pacientam vienlaikus tiek veiktas vairākas kosmētiskās procedūras. Saprotams, ka vaiga tauku spilventiņiem ir funkcionāla loma vaigu vidū, tāpēc ir svarīgi nenoņemt pārāk daudz audu struktūras. Operācijas laikā ķirurgam ir jāzina izgrieztais apjoms un jāspēj izmērīt izņemto tilpumu, lai pārliecinātos, ka izgriešana tiek veikta simetriski. Operācijai kļūstot arvien populārākai, ir skaidrs, ka ir nepieciešams vairāk pētīt gan ilgtermiņa sekas, gan komplikācijas.
Background: Removal of Bichat’s lumps for aesthetic purposes has gained popularity during the recent years and the trend seems to continue growing. Patient selection is the key to patient satisfaction; bichaectomy should be performed initially for patients suffering from excessive size of buccal fat pads or pseudoherniated buccal fat pads. Even though the operation can be considered as rather easy way to enhance facial appearance as it can be done on an outpatient basis, the operator and patient need to be aware of the possible risks and complications. It is crucial that the surgeon possesses anatomical knowledge of the midcheek region as well as of the functional importance of the Bichat’s lumps. Aim: The aim of this literature review was to determine which patients can benefit from bichaectomy and to provide help in patient selection. Another aim was to find out how much of the tissue structure can be removed for aesthetic purposes. Conclusions: There are two indications for bichaectomy surgery; in case of marked chubbiness in the anterior region of the cheeks or in case of pseudoherniation of the buccal fat pads. To perform the surgery, intraoral approach is preferred because it bears less risks compared to extraoral approach. However, extraoral approach might be chosen if the patient is undergoing several cosmetic procedures at once. It is understood that buccal fat pads have a functional role in the midcheek area, thus it is important not to remove too much tissue structure. The surgeon should be aware of the excised amount during the operation, and to be able to measure the removed volume to make sure that the excision is done symmetrically. As the operation becomes more and more popular, it is clear, that more research of the long-term effects as well as of complications is needed.
Description: Zobārstniecība
Dentistry
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.