Title: Stress among Young Doctors
Other Titles: Stress jauno ārstu vidū
Authors: Marija Avota
Alon Victor Chevtchenko
Ārvalstu studentu nodaļa
International Student Department
Keywords: Stress;jaunie ārsti;izdegšana;depresija;pārvarēšana;centienu un atlīdzības nelīdzsvarotība;Garas darba stundas;Darbs maiņās;Virsstundas;Pārmērīga darba slodze;Stress;Young Doctors;Burn-out;Depression;Coping;Effort-reward imbalance;Long working hours;Shift work;Overtime;Overcommitment
Issue Date: 2021
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: KOPSAVILKUMS Ievads Jaunie ārsti atšķirīgi reaģē uz jauno darba vidi. Viena daļa uzskata, ka darbs ir stimulējošs, bet otrai daļai tas ir stresa pilns darbs, kas var radīt dažādus negatīvus rezultātus. Mērķis Šī kvantitatīvā pētījuma mērķis ir noskaidrot, kāpēc jaunie ārsti ir tādā stresā, kādi faktori ietekmē garīgo labsajūtu, kāds ir šāda stresa darba rezultāts un kā tikt galā ar stresu. Metode Tika ņemti vērā dažādi pētījumi no vairākām valstīm. Katrā no pētījumiem tika veikta aprakstoša šķērsgriezuma aptauja, kurā piedalījās jaunie ārsti. Šīs aptaujas tika apkopotas šajā zinātniskajā darbā. Rezultāti Jaunajiem ārstiem pirmajos rezidentūras gados ir nosliece uz stresu, kam ir psiholoģiska ietekme, piemēram, izdegšana un depresija. Lai novērstu stresu un mazinātu to ikdienā, ir jāievieš stresa pārvarēšanas mehānismi. Secinājumi Stresa izplatība, jo īpaši jaunajiem ārstiem, ir patiešām liela. Kā galvenie psiholoģisko un emocionālo traucējumu avoti atklājas garas darba stundas, darba neapmierinātība, ģimenes un darba konflikts un atgriezeniskās saites trūkums no uzraugošajiem ārstiem. Ļoti svarīgi elementi, kas būtu jāņem vērā, ir arī centienu un atalgojuma nelīdzsvarotība un pārmērīga atbildība. Ar stresu saistīta izdegšana būtiski ietekmē jaunos ārstus. Jaunie ārsti ir visneaizsargātākajā vecuma grupā, kad sākas psihiski traucējumi, jo īpaši depresija un trauksmes traucējumi. Visi šie faktori var ietekmēt darba slodzi un pacientu ārstēšanas kvalitāti. Darba laika samazināšana, algas palielināšana, karjeras attīstības iespēju īstenošana, vecākā ārsta personāla atbalsts un iedrošināšana potenciāli varētu mazināt ar darbu saistīto stresu jauno ārstu vidū.
ABSTRACT Background Young doctors react differently to the new work environment. One part finds the work stimulating, and the other part finds work stressful, which leading to different adverse outcomes. Aim This quantitative study aims to find out why young doctors are under such stress, which factors affect mental well-being, the outcome of such stressful work and how to cope with the stress. Method Different studies from several countries were taken into consideration . Each of the studies has a descriptive cross-sectional survey of junior doctors - these surveys were summed up in this scientific work. Results Young doctors are prone to be stressed during the first years of residency, which has a psychological effect like burnout and depression. Coping mechanisms must be implemented to prevent stress and to reduce it on a daily basis. Conclusions The prevalence of stress, especially in young doctors, is high. Long hours at work, job satisfaction, family-work conflict and no feedback from supervising doctors emerge as primary psychological and emotional disturbance sources. Effort-reward imbalance and overcommitment are also essential elements that should be taken into account. Burnout associated with stress has a significant impact on junior doctors. Young doctors are the most vulnerable age group when psychiatric disorders start, especially depression and anxiety disorders. All the factors can affect the workload and the quality of treating patients. Reducing work hours, increasing the salary, implementing opportunities for career development, support, and encouragement by senior doctor personnel could potentially decrease work-related stress among young doctors.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.