Title: Delayed Free Flap Breast Reconstruction as a Part of Breast Cancer Treatment
Other Titles: Atlikta rekonstrukcija ar brīviem audu lēveriem kā daļa no krūts vēža ārstēšanas
Authors: Ansis Ģīlis
Irina Mariotti
Ārvalstu studentu nodaļa
International Student Department
Keywords: krūts vēzis; plastiskā rekonstruktīvā ķirurģija; brīvie atloki; postmastekomiradioterapija;breast cancer; plastic reconstructive surgery; free flaps; postmastecomyradiotherapy
Issue Date: 2021
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Krūts vēzis ir viens no visizplatītākajiem vēža tipiem starp sievietēm. No tā ir nepieciešams pilnībā atbrīvoties, lai samazinātu atkārtotās saslimstības iespēju un pacientiem piedāvātu vislabāko rezultātu. Tehnika krūšu rekonstrukcijai pēdējo desmitgadu laikā ir ievērojami uzlabojusies. Pastāv dažādi varianti, kā rekonstruēt krūtis, kas ietver sevī prostētiskas ierīces, onkoplastiskās tehnikas un dažādus autologos FLAP tehnikas veidus. Diemžēl vēl aizvien pastāv aizspriedumi par rekonstrukcijas tipiem, ņemot vērā pacientu uzskatus, ka tie varētu negatīvi ietekmēt atveseļošanās procesa laiku, lai pilnībā izārstētos no vēža, vienlaikus saglabājot askētiskumu. Pētījumi ir parādījuši, ka drošība un efektivitāte ir sasniedzama, kad izmanto tūlītējo rekonstrukciju pēc daļējās vai pilnīgās mastektomijas. Vajadzība pēc ķīmijterapijas pēc mastektomijas, kas norāda uz konkrētu vēža stadiju, ir vēl aizvien galvenā diskusijas tēma starp plastiskiem ķirurgiem, lai izvēlētos vispiemērotāku rekonstrukcijas tehniku. FLAP atliktā rekonstrukcija tiek plaši izmantota, un tās ķirurģiskā implementācija tikusi uzlabota kopš 1970. gadiem, kad tā pirmīt bija izmantota saistībā ar krūts vēzi. Ķirurgiskās tehnikas izvēli balsta uz onkoloģisko drošību un efektivitāti, ņemot vērā pacienta dzīvesveidu, tostarp viņa domas par sevi, vēža stadiju un askētiskumu. Tūlītējā krūšu rekonstrukcija ir vislabākā izvēle pacietam, taču vairumā gadījumu, kā, piemēram, vēlās stadijas vēžu pacientiem, nav vienmēr iespējams izmantot šo tehniku, līdz ar to tiek izvēlēta novēlotā rekonstrukcija. Galvenais darba mērķis ir izprast dažādus autologos FLAP tipus, kuri tiek izmantoti novēlotā krūšu rekonstrukcijā, un noskaidrot, kādu iespaidu pēc-masketomijas radiācijas terapija atstāj uz audiem.
Breast cancer worldwide is one of the most common cancer among women. It is important to eradicate the cancer as completely as possible, to reduce reoccurrence risk and to offer the patient the best outcome as possible. Reconstruction techniques have improved in the last decades. There are many options for breast reconstruction that include prosthetic devices, oncoplastic techniques and autologous flaps options. Unfortunately, there is still misconception regarding the type of reconstruction, since many patients think that it will affect the duration of the treatment needed to fully eradicate the cancer, and to achieve the wanted aesthetic outcome. Studies have demonstrated that safety and efficacy are reached also in case of immediate reconstruction following a partial or total mastectomy. The need for post mastectomy chemotherapy and therefore the stage of cancer, are still the focus of discussion among plastic surgeons, in order to select the most suitable reconstructive technique. Free flaps in delayed reconstruction have been widely used and their surgical techniques have been improved from the 1970s, when this technique was firstly used in breast cancer setting. The selection of surgical techniques is based upon oncologic safety and effi-cacy. Taking into consideration the quality of life, including self-esteem, stage of cancer and aesthetic outcome. Immediate breast reconstruction is the most beneficial option for the patient, but in many cases, as for example advanced stage cancer patients, it is not always pos-sible to pursue these techniques and therefore delayed reconstruction is chosen. The aim of this work is to understand the numerous autologous free flap types used in the delayed breast reconstruction and the effect of post mastectomy radiation therapy on the tissue.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.