Title: The Correlation between Stress and Insomnia among Medical Students
Other Titles: Saistība starp stresu un bezmiegu medicīnas studentu vidū
Authors: Jānis Dundurs
Lars Erik Axel Gustafsson
Ārvalstu studentu nodaļa
International Student Department
Keywords: Atslēgas vārdi: Stress;miegs;bezmiegs;medicīnas studenti;Ford bezmiega reakcija uz stresa testu (FIRST);Keywords: Stress;sleep;insomnia;medical students;Ford insomnia response to stress test (FIRST)
Issue Date: 2021
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Priekšvēsture: Medicīnas studentiem akadēmiskās dzīves laikā universitātē ir daudz jāmācās. Daži studenti izjūt stresu un tiem var attīstīties miega disfunkcija. Šī pētījuma mērķis bija noskaidrot, vai medicīnas studentu vidū pastāv korelācija starp stresu un bezmiegu. Tēma un metodes: Dati un secinājumi par Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studentiem tika iegūti šķērsgriezuma pētījumā, izmantojot tiešsaistes anketas. Anketas tika izdalītas starp visu divpadsmit semestru latviešu un un ārvalstu studentiem. Teorētiskais fons par stresu un bezmiegu tika apkopots no tādām datu bāzēm kā Clinical Key, Up to date un Amboss. Rezultāti: Pētījums rāda, ka medicīnas studentu vidū bezmiegs ir sastopams ar atšķirīgu sadalījumu pa dzimumiem un vecuma grupām Daži stresa rādītāju aspekti un jaucējfaktori parādīja negatīvu ietekmi uz miegu. Studentu vidū ir arī liela atšķirība starp augstu un zemu stresa rādītāju. Bez tam, var novērot būtisku korelāciju starp stresa rādītājiem un bezmiega grupām. Secinājumi: Pētījums rāda, ka personām, kas pakļautas lielākam stresa līmenim, ir arī paaugstināts bezmiega attīstības risks. Vairākumam studentu ir labi apstākļi gulēšanai, taču gulētiešanas paradumi vai medicīniskie nosacījumi t.i. dzīvesveida izraisīti veselības traucējumi (jaucējfaktori)) varētu būt ietekmējuši pētījuma rezultātus.
Background: Medical students study a lot during their academic life at the university. Some students may experience stress and develop sleep dysfunction. The aim of this study is to see if there is any correlation between stress and insomnia among medical students. Topic and methods: All data and conclusions were obtained by a cross-sectional study by means of online-based questionnaire among medical students of Riga Stradins University. The questionnaires were distributed among all 12 semesters between Latvian and international students. The theoretic background about stress and insomnia was collected from databases such as Clinical Key, Up to date and Amboss. Result: The research shows that insomnia is present among medical students and there is a different distribution among gender and age group. Certain aspects of the stress score and confounders show to have a negative impact on sleep. There is also a big difference between high and low stress score among students. Furthermore, a significant correlation between stress score and insomnia groups can be observed. Conclusions: The study shows that individuals exposed to a higher amount of stress had an increased risk of developing insomnia. The majority of students have a good condition for sleep, but bedtime habits or medical conditions (confounders) might have impacted the result in the research.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.