Title: Antibakteriālās terapijas un zāļu formas izvēles izvērtējums otolaringoloģisko infekciju slimību ārstēšanā.
Other Titles: Evaluation of antibacterial therapy regimens and route of administration in the treatment of otolaryngological infections.
Authors: Dace Bandere
Nataļja Voskresenska
Anna Švacka
Farmācijas fakultāte
Faculty of Pharmacy
Keywords: Atslēgas vārdi: otolaringoloģiskās infekcijas;antibakteriālā terapija;parenterālā zāļu forma;vidusauss iekaisums;rinosinusīti;faringīti;tonzilīti.;Keywords: otolaryngological infections;antibacterial therapy;parenteral drugs;otitis media;rhinosinusitis;pharyngitis;tonsillitis.
Issue Date: 2021
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Pareizi izvēlēts antibakteriālais līdzeklis un terapijas ilgums ir ārstēšānas veiksmīga iznākuma stūrakmens. Ļoti aktuālā problēma ir parenterālu līdzekļu nepamatotā lietošana, un lai to mazinātu, svarīgi sekot vadlīniju rekomendācijām. Agrīna pārēja no parenterālas uz enterālu zāļu formu ļauj samazināt izmaksas, saistītās ar uzturēšanos stacionārā, kā arī papildinfekcijas riskus un uzlabot pacienta apmierinātību. Šī retrospektīva pētījuma mērķis bija izvērtēt otolaringoloģisko infekciju ārstēšanas tendences PSKUS otolaringoloģijas nodaļā un noskaidrot argīnas pārējas iespējas no intravenozas uz perorālu zāļu formu. Tika izanalizētas pacientu slimības vēstures, ar tādām pētāmām diagnozēm, kā vidusauss iekaisums, rinosinusīts un kakla infekcijas (faringīti/tonzilīti). Rezultāti uzrādīja, ka visbiežāk stacionārā lietoti antibakteriāli līdzekļi bija ceftriaksona, ampicillīna un amoksicilīna/klavulānskābes injekcijas, un ciprofloksacīna tabletes. Ambulatori visbiežāk bija nozīmēti amoksicilīna, amoksicilīna/klavulānskābes un ciprofloksacīna tabletes. Vadlīnijas neiesaka primāri nozīmēt ciprofloksacīnu pie vidusauss infekcijām, taču pārējas ārstēšanas shēmas ir saskaņā ar vadlīniju rekomendācijām.
The right choice of antibacterial agent and treatment duration is the basement of a successful treatment outcome. Misuse of parenteral products is a very pressing issue and it is important to follow the recommendations of the guidelines to reduce it. Early switch from parenteral to enteral treatment reduces the hospitalization costs, the risks of co-infection and improves patient satisfaction. The aim of this retrospective study was to evaluate the treatment options of otolaryngological infections in the otolaryngology department of “PSKUS” and find out the possibilities of early switch from intravenous to oral formulation. Patients' medical histories were analyzed, and investigational diagnoses were otitis media, rhinosinusitis, and sore throat infection (pharyngitis / tonsillitis). The results showed that the most common antibacterial agents used in hospital settings were ceftriaxone, ampicillin and amoxicillin/clavulanic acid injections, and ciprofloxacin tablets. Ampicillin, amoxicillin/clavulanic acid and ciprofloxacin tablets were the most commonly prescribed for ambulatory treatment. The guidelines do not recommend ciprofloxacin as first line treatment in middle ear infections, but other treatment regimens are in accordance with the guidelines.
Description: Klīniskā farmācija
Clinical Pharmacy
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Maģistra darbi

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
AnnaSvacka.009974.klin.farm.MD.docxNoslēguma darba pielikums2.06 MBUnknownView/Open    Request a copyopen_acces_locked
Farmacijas_fakultate_FFMp_2021_Anna_Svacka_009974.pdfMaģistra darbs2.53 MBAdobe PDFView/Open    Request a copyopen_acces_locked


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.