Title: Cimdu pielietošana higiēnistu praksē
Other Titles: Use of gloves in hygienist practice
Authors: Anda Mironova
Linda Ozoliņa
Zobārstniecības fakultāte
Faculty of Dentistry
Keywords: cimdi;latekss;vinils;nitrils;alerģijas;dermatīts;inekcijas kontrole;gloves;latex;vinyl;nitrile;allergies;dermatitis;injection control
Issue Date: 2021
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Cimdu lietošana ārstniecības iestādēs ir iespēja pasargāt personālu un pacientus no infekcijas slimībām. Nākot jaunajam gadsimtam, cilvēce ir saskarusies arī ar jauniem vīrusiem, kā piemēram COVID 19 epidēmiju, un arī šobrīd ārstiem palīdz nodrošināt infekciju kontroli tieši cimdi. Tā kā medicīniskie cimdi ir viens no infekcijas aizsardzības līdzekļiem un arī mūsdienās ir daudz dažādu vīrusu un slimību, kas izraisa epidēmijas, jautājums par cimdu pielietojumu higiēnistu praksē joprojām ir ļoti aktuāls. Darba mērķis - noskaidrot vai cimdi zobu higiēnistu praksē ir ierasts individuālās aizsardzības līdzeklis un speciālisti to izmanto atbilstoši Un formulētas šādas hipotēzes: Zobu higiēnisti cimdus savā ikdienas praksē izmanto atbilstoši noteiktajām vadlīnijām. Zobu higiēnisti ir saskārušies ar cimdu izraisītām alerģiskām reakcijām Lai sasniegtu izvirzīto mērķi ir izvirzīti šādi uzdevumi: Izpētīt literatūru par cimdu izmantošanu, to veidiem un efektivitāti - Noskaidrot Latvijā praktizējošo zobu higiēnistu paradumus un pieredzi cimdu lietošanā - Formulēt secinājumus Pētījumā ieguvu šādus rezultātus - Pēc aptaujas rezultātiem var secināt, ka praktiski visi respondenti izmanto vienreizlietojamos cimdus. Tikai viens respondents, vecuma grupā 65+ savā ikdienā neizmanto vai izmanto ļoti reti. Tas varētu būt saistīts ar to, ka sava darba gaitu sākumā cilvēkam nebija nepieciešamības izmantot vienreizlietojamos cimdus savā darba praksē un tie parādījās kā neatņemama darba sastāvdaļa daudz vēlāk. Savukārt ir vērojama arī pozitīva tendence, jo jaunāki speciālisti, kuru darba stāža arī ir līdz 20 gadiem, savā praksē izmanto vienreizlietojamos cimdus. Darba kopējais apjoms ir 34 lappuses.
The use of gloves in medical institutions is an opportunity to protect staff and patients from infectious diseases. With the advent of the new century, humanity has also come into contact with new viruses, such as THE COVID 19 epidemic, and doctors are also now helping to ensure direct control of infections with gloves. As medical gloves are one of the remedies for infections and there are many different viruses and diseases that cause epidemics, the issue of the use of gloves in the practice of hygienists is still very relevant. The aim of the work is to find out whether gloves are a normal personal protective device in the practice of dental hygienists and whether it is used correctly by specialists. The following hypotheses are indicated: Dental hygienists use gloves on a daily basis according to the instructions. Dental hygienists have experienced allergic reactions to gloves In order to achieve the set goal, the following goals have been set: Study literature on the use of gloves, their types and effectiveness - Identify the habits and experience of dentists in Latvia - use the conclusions In the study, I obtained the following results: The survey concludes that virtually all respondents wear disposable gloves. Only one respondent over the age of 65 does not use or uses it very rarely in their daily life. This could be due to the fact that at the beginning of the work the man did not need to use disposable gloves in his work practice and it turned out to be an integral part of his work much later. On the other hand, there is also a positive trend, as younger professionals, who also have up to 20 years of experience, use disposable gloves in their practice. The total volume of the work is 34 pages.
Description: Zobu higiēnists
Dental Hygiene
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo kvalifikācijas darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.