Title: Pirmsskolas pedagogu attieksme un zināšanas par bērnu mutes veselības kopšanu izglītības iestādēs
Other Titles: Pre-school teachers' attitudes and knowledge about children's oral health care education
Authors: Līga Kroniņa
Karīna Cielaviņa
Zobārstniecības fakultāte
Faculty of Dentistry
Keywords: Latvijas pirmsskolas pedagogi;pedagogu zināšanas mutes veselībā;attieksme pret mutes veselību;bērnu mutes kopšana;mutes veselība.;Preschool teachers in Latvia;knowledge of oral health;attitude for oral health;children oral hygiene;oral health.
Issue Date: 2021
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Kvalifikācija darbā tika pētīts, kāda ir pirmsskolas pedagogu attieksme un zināšanas par bērnu mutes kopšanu. Darba mērķis bija izpētīt pirmsskolas pedagogu zināšanas un attieksmi pret bērnu mutes kopšanu izglītības iestādēs. Pirmsskolas pedagogu zināšanām būtu jābūt pietiekamām, lai varētu bērniem iemācīt mutes kopšanas pamatus. Darba autore centās noskaidrot, vai zināšanas un attieksme ir pietiekoši labas. Aptaujā piedalījās 73 respondenti. Pēc pētījuma iegūtajiem datiem var secināt, ka pedagogu zināšanas un attieksme par bērnu mutes kopšanu Latvijā ir nepietiekami laba. Pirmsskolas pedagogi nezina, kādu fluorīdu daudzumu vajag bērnu zobu pastās, taču viņi zina, cik daudz pastas ir jāliek uz bērnu zobu birstēm. Uzzināja arī to, ka bērni pirmsskolas iestādēs tīra zobus, taču zobi netiek pārtīrīti, tādēļ var secināt, ka bērnu zobu tīrīšana tomēr ir nepietiekama. Bērniem trūkst veiklības un izpratnes par zobu tīrīšanu, tāpēc ir svarīgi, lai pirmsskolas pedagogi pievērš daudz vairāk uzmanības bērnu mutes veselībai. Tā iemesla dēļ, pedagogi šobrīd nav spējīgi nodrošināt pilnvērtīgu apmācību bērniem mutes veselībai un kopšanai, kaut vai, ja tie būtu tikai pamati. Mūsdienās zobu kariess ir liela problēma visos vecuma posmos. Lai bērniem būtu iespējams iegūt šos mutes kopšanas paradumus un pamatus, ir vairāk kā svarīgi, lai pedagogi paši būtu kompetenti un pietiekoši apmācīti labā mutes veselības uzturēšanā.
In this Qualification work a research of preschool teachers’ attitude and knowledge of children oral health was made. Aim of the study was to evaluate preschool teachers’ knowledge and attitude towards maintaining children oral health in kindergartens. Preschool teachers’ knowledge should be enough to teach children the basics of oral health. A study was made to find out if knowledge and attitude are sufficient. A survey with 73 respondents was made. Results of the survey showed that teachers’ knowledge and attitude about oral health in Latvia were not sufficient. Preschool teachers were not informed what concentration of fluoride toothpaste should be used, but they knew how much toothpaste should be applied on the toothbrush. Author found out that children’s teeth were being brushed, but only once which was not enough. Children lack skills and comprehension for brushing teeth thus it is very important for teachers to focus on children oral health. Teachers were not able to ensure full-fledged oral hygiene training for children. Dental caries is a major problem in all ages nowadays. In order to teach children good knowledge of oral hygiene, it is very important that teachers are competent and well trained before they teach children.
Description: Zobu higiēnists
Dental Hygiene
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo kvalifikācijas darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.