Title: Izlīguma īstenošanas tiesiskā problemātika kriminālprocesā
Other Titles: Legal challenges to the settlement of criminal proceedings
Authors: Sandra Kaija
Laura Viļuma
Juridiskā fakultāte
Faculty of Law
Keywords: Izlīgums kriminālprocesā;izlīguma īstenošana kriminālprocesā;izlīguma problemātika kriminālprocesā;Settlement in Criminal Proceedings;Implementation of Settlement in Criminal Proceedings;Legal Problems of Settlement in Criminal Proceedings
Issue Date: 2020
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Maģistra darba tēma – “Izlīguma īstenošanas tiesiskā problemātika kriminālprocesā”. Noziedzīgā nodarījumā cietušajai personai un personai, kura izdarījusi noziedzīgu nodarījumu ir tiesības noslēgt izlīgumu jebkurā no kriminālprocesa stadijām par jebkuru noziedzīgu nodarījumu un neskatoties uz tā plašo pielietojumu, vēl aizvien personas bieži nav informētas par izlīguma procesu un tā nozīmīgumu krimināltiesisko attiecību noregulēšanā, līdz ar to ir daudz nepilnības, kuras nepieciešams uzlabot vai mainīt. Darba mērķis: izpētīt izlīguma institūta īstenošanas kriminālprocesā aktuālos problēmjautājumus, konstatēt aktuālākās problēmas, normatīvajā regulējumā un praksē, izteikt priekšlikumus un piedāvāt pastāvošo problēmu iespējamos risinājumus. Darbā noskaidrots, ka izlīguma institūts kā viens no taisnīguma atjaunošanas veidiem ne visos gadījumos, kad kriminālprocesā tas tiek noslēgts, rada kādas tiesiskas sekas, līdz ar to tas zaudē savu patieso jēgu kā arī nesasniedz un neattaisno izlīguma mērķi. Lai izlīguma institūts kā taisnīgs krimināltiesisko attiecību noregulēšanas instruments spētu pilnvērtīgi sasniegt un īstenot KPL noteikto mērķi, nepieciešams izdarīt grozījumus normatīvajos aktos. Maģistra darba apjoms – 86 lapas.
Topic of Master´s Project: “Legal Problems of Settlement Implementation in Criminal Proceedings". The person who has committed the criminal offence and the person who committed the criminal offence has the right to settle an amicable settlement at any stage of the criminal proceedings for any criminal offence and without committing to its extensive application, are still often unaware of the settlement process and its importance in the settlement of criminal relations, so that there are many shortcomings that need to be improved or changed. The aim of the project is to examine the challenges of the implementation of theamicable Institute in criminal proceedings, to identify the most pressing problems, regulatory framework and practice, to make proposals and to offer possible solutions to existing problems. The project shows that, as one of the ways of restoring justice, not in all cases where it is concluded in criminal proceedings, the amicable institute has some legal consequences, thereby losing its true meaning and not achieving and justifying the aim of reconciliation. In order for the Institute of Reconciliation, as a fair instrument for the settlement of criminal relations, to be able to fully achieve and fulfil the objective set by the Criminal law, it is necessary to amend the regulatory framework. The amount of the Master´s Project – 86 pages.
Description: Tiesību zinātne
Law Science
Tiesību zinātne
Law Science
Appears in Collections:Maģistra darbi

Files in This Item:


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.