Title: Health Impact of Red Wine Consumption
Other Titles: Sarkanvīna lietošanas ietekme uz veselību
Authors: Māra Kampara
Lotta Mikaela Lylykorpi
Medicīnas fakultāte
Faculty of Medicine
Keywords: sarkanvīns;alkohols;veselība;regulāra alkohola lietošana;viegls sarkanvīna patēriņš;mērens sarkanvīna patēriņš;red wine;alcohol;health;regular alcohol consumption;light red wine consumption;moderate red wine consumption
Issue Date: 2023
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Priekšvēsture: Ir zināms, ka alkohola lietošana izraisa kaitīgu negatīvu ietekmi un pat palielina mirstību, īpaši, ja to lieto pārmērīgi. Neskatoties uz to, alkohola lietošana daudziem joprojām ir ikdienas sastāvdaļa, pat ja veselīgāks dzīvesveids kļūst arvien populārāks. Mēdz teikt, ka ikdienas glāze sarkanvīna nāk par labu veselībai. Šo apgalvojumu pamatā esošie zinātniskie pierādījumi nav skaidri norādīti, un informācija nav pieejama vai viegli saprotama ikvienam. Pacienti paļaujas uz sava ārsta viedokli par veselības jautājumiem, tāpēc, lai ārsts varētu sniegt ticamus un atbilstošus norādījumus saviem pacientiem, viņiem jāzina zinātniskais pamatojums, kas slēpjas aiz apgalvojumiem. Mērķi un uzdevumi: Pētījuma mērķis ir izpētīt sarkanvīna patēriņa ietekmi uz veselību. Uzdevumi ir novērtēt sarkanvīna patēriņa labvēlīgo un nelabvēlīgo ietekmi, kā arī novērtēt un apspriest ieteicamās patēriņa robežas. Materiāli un metodes: ir analizēta plaša zinātnisko rakstu izvēle, galvenokārt no PubMed, Science Direct un Google Scholar, lai iegūtu pilnīgu izpratni par šo tēmu. Turklāt tika izmantoti interneta resursi, piemēram, PVO un nacionālās uztura vadlīnijas. Rezultāti: vieglam vai mērenam sarkanvīna patēriņam ir daudz labvēlīgu ietekmju uz veselību, un ir pierādīts, ka tas nodrošina aizsardzību pret daudzām slimībām, kas ietekmē sirds un asinsvadu, kuņģa-zarnu trakta un centrālo nervu sistēmu. Tomēr vieglam vai mērenam sarkanvīna patēriņam ir zināma negatīva ietekme uz veselību. Galvenā negatīvā ietekme ir saistīta ar to, ka alkohols ir nozīmīgs kancerogēns pat nelielos daudzumos, paaugstinot krūts un mutes vēža attīstības risku. Interesanti, ka, lai gan neliels sarkanvīna patēriņš aizsargā pret daudzām sirds un asinsvadu slimībām, priekškambaru mirdzēšanas risks palielinās pat pie mazām devām. Ieteicamie patēriņa ierobežojumi dažādās valstīs atšķiras, un šajā jautājumā nav skaidras vienprātības. Lielākā daļa valstu vienojas par to, ka ir pieņemams neliels alkoholisko dzērienu, tostarp sarkanvīna, patēriņš, taču nevienas vadlīnijas neiesaka regulāru alkoholisko dzērienu lietošanu. Secinājumi: Ņemot vērā iespējamās negatīvās sekas, ko var izraisīt sarkanvīna patēriņš, neviens ārsts nedrīkst ieteikt sarkanvīna lietošanu saviem pacientiem kā ceļu uz veselīgāku dzīvesveidu.
Background: Alcohol use is known to cause detrimental adverse effects and even increase mortality, especially when consumed excessively. Despite this, alcohol consumption is still a part of everyday life for many, even with healthier lifestyles increasing in popularity. It has been said that a daily glass of red wine is good for the health. The scientific evidence behind these claims is not clearly stated and the information is not accessible or easily understandable to everyone. Patients rely on their physician’s opinion regarding health matters, therefore, for a physician to be able to give credible and relevant guidance to their patients, they should know the science behind the allegations. Aims and objectives: The aim of the study is to investigate the health impact of red wine consumption. The objectives are to evaluate the beneficial and the adverse effects of red wine consumption, as well as to evaluate and discuss the recommended limits of consumption. Materials and methods: A broad selection of scientific articles from mainly PubMed, Science Direct and Google Scholar have been analysed to gain a thorough understanding on the topic. Additionally, internet resources, such as the WHO and national nutritional guidelines were used. Results: Light to moderate red wine consumption has numerous beneficial health effects and is proven to provide protection against many diseases affecting the cardiovascular, gastrointestinal, and central nervous systems. However, light to moderate red wine consumption does have some adverse health effects. The main adverse effect is due to alcohol being a significant carcinogen, with even small amounts consumed resulting in higher risks for breast and oral cancers. Interestingly, whereas light consumption of red wine is protective against many cardiovascular diseases, the risk for atrial fibrillation increases at even small doses. The recommended limits of consumption vary between countries, and there is no clear consensus on the matter. Most countries agree on light consumption of alcohol beverages, including red wine, being acceptable, but no guidelines encourage regular use of alcohol beverages. Conclusions: Taking into consideration the possible adverse effects red wine consumption could result in, no physician should recommend red wine consumption to their patients as a way to lead a healthier life.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.