Title: Analysis of Complications after Total Knee Arthroplasty
Other Titles: Ceļa locītavas endoprotezēšanas komplikāciju analīze
Authors: Sandris Petronis
Sebastian Frederik Salamon
Medicīnas fakultāte
Faculty of Medicine
Keywords: Totāla ceļa locītavas protezēšana;komplikācijas;trombembolija;brūču dzīšana;neirovaskulāras komplikācijas;infekcija;nestabilitāte;sāpes;aseptiska izkustēšanās;septiska izkustēšanās;Total knee replacement;complications;thromboembolism;wound healing;neurovascular complications;infection;instability;pain;aseptic loosening;septic loosening
Issue Date: 2023
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Totāla ceļa locītavas artroplastija ir ļoti bieža ortopēdiskās ķirurģijas iejaukšanās, kuras mērķis ir panākt noteiktu ārstēšanu smaga ceļa locītavas osteoartrīta gadījumā, ja konservatīvie pasākumi ir bijuši neveiksmīgi. Procedūra ietver pilnīgu degradētā hialīna skrimšļa noņemšanu, kam seko locītavas virsmas atjaunošana ar polietilēna un metāla komponentiem. Palielinoties mūža ilgumam un līdz ar to arī cerībām dzīvot pilnvērtīgu un aktīvu dzīvi, tiek prognozēts, ka nākamo 10 gadu laikā veikto TKA skaits rietumu pasaules valstīs pieaugs par 30 – 85%. Kopumā ceļa locītavas totāla endoprotezēšana ir droša procedūra ar apmierinošu iznākumu un šobrīd vienīgā noteiktā ārstēšanas metode ceļa locītavas osteoartrīta beigu stadijā. Daudzi pētījumi ir parādījuši, ka blakusslimībām un pacientu dzīvesveida faktoriem, piemēram, aptaukošanās vai smēķēšana, ir milzīga ietekme uz totālas ceļa locītavas endoprotezēšanas iznākumu. Ir svarīgi veikt atbilstošu pirmsoperācijas skrīningu katram pacientam un viņa individuālajiem riska faktoriem, lai konsultētu viņu un saņemtu informētu piekrišanu. Kopā ar veiktajiem pasākumiem antibakteriālajā un DVT profilaksē, pievienojot rūpīgu ķirurģisko tehniku un implanta veida izvēli, izvērtējot katru pacientu individuāli, kā arī ar nepārtrauktiem protēžu dizaina un materiāla uzlabojumiem, nākotnē uzlabosies protēzes izdzīvošanas rādītāji un samazināsies iespējamās komplikācijas pēc totālas ceļa locītavas endoprotezēšanas.
Total knee replacement or total knee arthroplasty is a highly frequent intervention of orthopaedic surgery with the aim to achieve definite treatment for severe knee osteoarthritis, where conservative measures have failed. The procedure involves the complete removal of degraded hyaline cartilage followed by restoring the articular surface with polyethylene and metal components. Due to the increasing lifespan, and with it the expectation to live a fulfilled and active life, the number of performed TKA in western world countries is predicted to increase by 30 – 85% within the next 10 years. In general, total knee arthroplasty is a safe procedure with satisfactory outcome and the only definite treatment for end stage osteoarthritis of the knee at the moment. Numerous studies have shown comorbidities and patients lifestyle factors, such as obesity or smoking have a huge impact on the outcome of total Knee arthroplasty. Appropriate preoperative screening of each patient and their individual risk factors is important to advise them and receive informed consent. Overall, can be stated that together with the efforts undertaken in antibiotic and DVT prophylaxis, adding careful surgical technique and choice of implant type, evaluating each patient individually, together with continuous improvements in prosthesis design and material will improve survival rate of the prosthesis and decrease possible complications following total knee arthroplasty in the future even further.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.