Title: Neck Pain associated with Desk-Based Workers - Risk Factors and Prevention
Other Titles: Kakla sāpes biroja darbiniekiem - riska faktori un profilakse
Authors: Sabīne Grīnberga
Veronika Bubpasopa Stjern
Medicīnas fakultāte
Faculty of Medicine
Keywords: biroja darbinieks;kakla sāpes;uz galda;dators;profilakse;profilakse;ergonomika;riska faktori;office worker;neck pain;desk-based;computer;prevention;prophylaxis;ergonomics;risk factors
Issue Date: 2023
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: ABSTRACT Office based workers have an elevated incidence of neck pain. It results in both work-related and personal consequences that can possibly be avoided with awareness of risk factors, and with possibilities of preventative methods. Research papers were collected by using different online databases including PubMed and ScienceDirect. Studies showed that risk factors of neck pain could be due to personal factors (gender, BMI, age, education, general health) and occupational-related factors (workstation design, psychological factors at work). Further studies showed preventive methods as (sitting time, active breaks, increased daily activity and tools) effective in decreasing occurrence of neck pain. Through this literature review, it was possible to utilize and combine different studies to conclude how risk factors can be part of neck pain occurrence and to see methods to avoid neck pain in office personnel. However, there are many ongoing studies in this subject and the market for preventative tools and office equipment are still evolving.
KOPSAVILKUMS Biroja darbiniekiem ir liela kakla sāpju izplatība. Tā rezultātā rodas gan ar darbu saistītas, gan personiskas sekas, no kurām iespējams izvairīties, apzinoties riska faktorus un izmantojot preventīvo metožu iespējas. Pētījumu dokumenti tika savākti, izmantojot dažādas tiešsaistes datu bāzes, tostarp PubMed un ScienceDirect. Pētījumi liecina, ka kakla sāpju riska faktori varētu būt saistīti ar personīgiem faktoriem (dzimums, ĶMI, vecums, izglītība, vispārējā veselība) un ar profesiju saistītiem faktoriem (darbstacijas dizains, psiholoģiskie faktori darbā). Turpmākie pētījumi parādīja, ka profilaktiskās metodes (sēdēšanas laiks, aktīvi pārtraukumi, palielināta ikdienas aktivitāte un instrumenti) ir efektīvas kakla sāpju mazināšanā. Izmantojot šo literatūras apskatu, bija iespējams izmantot un apvienot dažādus pētījumus, lai secinātu, kā riska faktori var būt daļa no kakla sāpju rašanās, un redzēt metodes, kā novērst kakla sāpes biroja darbiniekiem. Tomēr par šo tēmu tiek veikti daudzi pētījumi, un profilakses līdzekļu un biroja aprīkojuma tirgus joprojām attīstās.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.