Title: Immediate vs Delayed Autologous Breast Reconstruction in Post-mastectomy Patients: A Literature Review
Other Titles: Tūlītēja vai aizkavēta autologa krūšu rekonstrukcija pacientiem pēc mastektomijas: literatūras apskats
Authors: Arvīds Irmejs
Hoshika Tharni Sivapalan
Medicīnas fakultāte
Faculty of Medicine
Keywords: krūšu rekonstrukcija;autologā rekonstrukcija;tūlītēja rekonstrukcija;aizkavēta rekonstrukcija;rekonstrukcijas laiks;klīniskie rezultāti;pacientu ziņotie rezultāti;komplikācijas;dzīves kvalitāte;breast reconstruction;autologous reconstruction;immediate reconstruction;delayed reconstruction;timing of reconstruction;clinical outcomes;patient-reported outcomes;complications;quality of life
Issue Date: 2023
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Krūšu rekonstrukcija tiek ierosināta visiem pacientiem ar mastektomiju, ja vien nav plašas kontrindikācijas. vienmēr ir labāk, ja sesija ir balstīta uz datiem. Daudzi pētījumi un pārskati ir izvēlējušies apspriest klīniskos rezultātus uz implantiem balstītā un autologā rekonstrukcijā. Tikai daži ir izvēlējušies novērtēt rekonstrukcijas laiku autologās rekonstrukcijas kohortā. Tāpēc šī pārskatīšana ir nepieciešama. Ievērojot PRISMA vadlīnijas, PubMed datubāzē, kā arī Science Direct tika veikta sistemātiska meklēšana pēc atslēgvārdiem “tūlītējs”, “aizkavēts”, “autologs”, “atloks”, “autotransplantāts” un “krūšu rekonstrukcija”. secība “tūlītēja UN aizkavēta UN krūšu rekonstrukcija UN (autologs VAI autotransplantāts VAI atloks). Pārskata rezultātos secināts, ka pastāv korelācija starp rekonstrukcijas laiku un specifisku komplikāciju attīstību pēc rekonstrukcijas, kā arī dzīves kvalitāti. Tomēr, pamatojoties tikai uz šo korelāciju, nevar sniegt konkrētu paziņojumu par to, kāds ir optimālais rekonstrukcijas laiks, jo šī pārskata izstrādei izmantotie pētījumi ir neviendabīgi. Nebija pietiekami daudz pētījumu, kas koncentrējās tikai uz rekonstrukcijas laiku un klīniskajiem rezultātiem. Daudziem šajā pārskatā izmantotajiem pētījumiem bija atšķirīgi primārie mērķi, un tāpēc, lai gan tika sniegti kvantitatīvi dati par komplikācijām, dati par statistisko atšķirību netika sniegti. Ir nepieciešami vairāk klīnisko pētījumu, lai noskaidrotu optimālo rekonstrukcijas laiku.
Breast reconstruction is proposed to all mastectomy patients unless extensive contraindications are present. it is always better to have a data-driven session. Many studies and reviews have opted to discuss the clinical outcomes in implant-based versus autologous reconstruction. Few have chosen to evaluate timing of reconstruction within the autologous reconstruction cohort. Hence, the need for this review. Adhering to PRISMA guidelines, a systematic search was conducted via the PubMed database as well as Science Direct on the keywords “immediate”, “delayed”, “autologous”, “flap”, “autograft” and “breast reconstruction” were used in the sequence “immediate AND delayed AND breast reconstruction AND (autologous OR autograft OR flap). The results of this review conclude that there is a correlation between the timing of the reconstruction and development of specific complications after reconstruction as well as quality of life. However, purely based on this correlation, a concrete statement cannot be made as to what the optimal timing of reconstruction is due to the heterogeneity among the studies used to develop this review. There were not enough studies focusing purely on the timing of reconstruction and clinical outcomes. Many of the studies used within this review had different primary aims and therefore although quantitative data about complications was provided, data about the statistical difference was not presented. There is a need for more clinical trials to ascertain an optimal timing of reconstruction.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.