Title: Impact of Remote Work on Physical and Mental Well-Being
Other Titles: Attālinātā darba ietekme uz fizisko un garīgo labsajūtu
Authors: Kristīne Andža
Tim Weber
Medicīnas fakultāte
Faculty of Medicine
Keywords: attālināts darbs;fiziskā labklājība;garīgā labklājība;ergonomika;remote work;physical well-being;mental well-being;ergonomics
Issue Date: 2023
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Priekšvēsture: Tā kā COVID-19 pandēmija 2019. gadā sākās Uhaņā, Ķīnā, daudzi cilvēki bija spiesti mainīt savu darba vietu. Kopš tā laika ir veikts arvien vairāk pētījumu, lai izpētītu attiecības starp attālinātā darba veicējiem un viņu labklājību. Strādājot attālināti, darbinieki var strādāt tad, kad viņi ir visproduktīvākie un kad kolēģi mazāk novērš uzmanību, kas ir īpaši noderīgi atvērtajos birojos. Izmantojot iespēju strādāt attālināti, darbinieki var koncentrēties uz darba un privātās dzīves līdzsvara uzlabošanu, kas var veicināt veselīgāku dzīvesveidu. Tādējādi attālinātai darbībai ir labvēlīgs potenciāls gan fiziskajai, gan garīgajai veselībai. Lai gan attālinātajam darbam ir priekšrocības, ir arī daudzi trūkumi. Mērķis: Apskatīt literatūru par attālināto darbu un tā ietekmi uz fizisko un garīgo labsajūtu un sastādīt analītisko pārskatu par šo tēmu. Uzdevumi: Apskatīt literatūru par attālināto darbu un fizisko aktivitāšu trūkumu, kā arī ietekmi uz fizisko un garīgo labsajūtu. Metodika: Meklēt PubMed, Elsevier, Cochrane Library un citās atbilstošās datubāzēs literatūru par attālināto darbu un tā ietekmi uz fizisko un garīgo labsajūtu. Rezultāti un secinājumi: Tika konstatēts, ka attālinātā darba veicējiem ir lielāka slikta fiziskā un garīgā labklājība salīdzinot ar biroja darbiniekiem. Gan fiziskā, gan garīgā labklājība tika ietekmēta un bija saistīta ar līdzīgiem faktoriem. Tādējādi ilgstošs attālināts darbs, garākas darba stundas, ilgstoša datora lietošana, slikts ergonomiskais aprīkojums, fizisko aktivitāšu trūkums, traucējoši faktori, nepieciešamība pielāgot darba laiku vai darba grafiku stundu tuvumā vai kāda persona, kas atrodas tajā pašā darba vietā, veicināja slikta pašsajūta, strādājot attālināti.
Background: With the COVID-19 pandemic originating in Wuhan, China in 2019, many people were forced to change their workplace. Since then, a growing number of studies have been conducted to investigate the relationship between remote workers and well-being. Working remotely allows employees to work when they are most productive and when there are fewer distractions from coworkers, which is especially useful in open offices. With the option to work remotely, employees can focus on improving work-life balance, which can promote a healthier lifestyle. Thus, working remote has beneficial potential to both physical and mental health. While there are advantages to working remotely, there are also numerous disadvantages. Aim: To review literature about remote work and its impact on the physical and mental well-being and compile an analytical overview about this topic. Tasks: To review literature on remote work and the lack of physical activity, as well as the effects on physical and mental well-being. Methodology: To search PubMed, Elsevier, Cochrane Library, and other relevant databases for literature on remote work and its impact on the physical and mental well-being. Results and conclusions: Remote workers were found to have a higher prevalence of poor physical and mental well-being than office workers. Physical and mental well-being were both impacted and were linked to similar factors. Thus, long periods of remote work, longer working hours, prolonged computer use, poor ergonomic equipment, lack of physical activity, distractions, having to adjust work hours or work schedule hours around others, or having someone present in the same workspace all contributed to poor well-being while working remotely.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi

Files in This Item:


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.