Title: Digitalizēta darba gaita zobārstniecības praksē
Other Titles: Digital workflow in dental practice
Authors: Aleksandra Bittner
Hanno Julian Desiderato
Zobārstniecības fakultāte
Faculty of Dentistry
Keywords: "digitālā darba plūsma";"digitālā zobārstniecība";"intraorālā skenēšana";"CAD-CAM";"Cerec";"digitālais attēls";"digitālā plānošana";"digitālā veselība";"sabiedrības veselība";"e-veselība";"dziļā mācīšanās";"mākslīgais intelekts";"digitālā fabrika";"digitālais smaida dizains";“digital workflow”;“digital dentistry”;“intra oral scanning”;“CAD-CAM”;“Cerec”;“digital image”;“digital planning”;“digital health”;“public health”;“e-health”;“deep learning”;“artificial intelligence”;“digital factory”;“digital smile design”;“digital transformation”
Issue Date: 2022
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Šajā rakstā ir aplūkota digitālās zobārstniecības izaugsme un ietekme, kas attiecas uz datortehnoloģiju un digitālo rīku izmantošanu zobārstniecības jomā. Tajā uzsvērti digitālās zobārstniecības ieguvumi, tostarp uzlabota procedūru efektivitāte un precizitāte, samazināts kļūdu risks un stresa risks ārstiem, kā arī uzlabota pacientu pieredze. Dokumentā ir minētas arī iespējamās problēmas, kas varētu kavēt digitālās zobārstniecības ieviešanu, piemēram, sākotnējās izmaksas un nepieciešamība speciālistiem pielāgoties jaunajām tehnoloģijām, kā arī ar to izmantošanu saistītie juridiskie un ētiskie apsvērumi. Daudziem zobārstniecības speciālistiem trūkst zināšanu un prasmju, lai efektīvi izmantotu šīs tehnoloģijas, un zobārstniecības skolām ir grūtības iekļaut tās savās mācību programmās. Šajā dokumentā aplūkotas problēmas un iespējas, ko rada digitālās tehnoloģijas zobārstniecībā, tostarp apmācības un izglītības nepieciešamība, šo tehnoloģiju izmantošana zobārstniecības izglītībā un to potenciālā ietekme uz nozares nākotni. Autors arī uzsver to, cik svarīga ir topošo zobārstu kompetence digitālo metožu izmantošanā, kā arī nepieciešamību pastāvīgi mācīties un pielāgoties, lai neatpaliktu no straujajiem tehnoloģisko pārmaiņu tempiem. Kopumā rakstā pausts uzskats, ka digitālā zobārstniecība, visticamāk, turpinās attīstīties un pārveidos zobārstniecības praksi nākotnē.
This paper discusses the growth and impact of digital dentistry, which refers to the use of computer-based technology and digital tools in the dental field. It highlights the benefits of digital dentistry, including improved efficiency and accuracy of procedures, reduced risk of errors and stress for practitioners, and better patient experience. The paper also mentions potential challenges to the adoption of digital dentistry, such as initial costs and the need for professionals to adapt to new technology and legal and ethical considerations involved in their use. Many dental professionals lack the knowledge and skills to effectively utilize these technologies, and dental schools are struggling to incorporate them into their curriculum. This paper discusses the challenges and opportunities presented by digital technologies in dentistry, including the need for training and education, the use of these technologies in dental education, and their potential impact on the future of the field. The author also highlights the importance of competence in digital techniques for future dentists and the need for ongoing learning and adaptation to keep up with the rapid pace of technological change. Overall, the article suggests that digital dentistry is likely to continue to grow and transform the practice of dentistry in the future.
Description: Zobārstniecība
Dentistry
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.