Title: Zobu venīru izgatavošanas tehnikas
Other Titles: Preparation techniques for dental veneers
Authors: Kārlis Ozoliņš
Mahyar Noruzi
Zobārstniecības fakultāte
Faculty of Dentistry
Keywords: Zobu slīpēšana venīriem;zobu slīpēšanas tehnika venīriem;slīpēšanas gids venīriem;gids venīriem;Veneer preparation;Veneer preparation technique;Preparation guide veneer;Veneer guide
Issue Date: 2022
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Šī literatūras apskata mērķis ir izpētīt dažādus ar zobu sagatavošanas/ slīpējumu veidus plānojot estētiskās zobu restaurācijas ar zobu venīriem. Tiek apskatītas zobu sagatavošanas metodes un materiāli, kas nepieciešamas, lai uzlabotu restaurāciju izgatavošanas kvalitāti un ilgdzīvi. Šis pārskats ir balstīts uz 21 dažādu zinātnisku pētījumu, kas atrasts tiešsaistes datubāzē un publicēts laika posmā no 2000. līdz 2022. gadam. Pārskats parādīja, ka vissvarīgākais zoba sagatavošanai protezēšanai ar venīriem ir būt maksimāli saaudzējošam pret zoba audiem. Kā arī samazināt restaurācijas pārmērīgu kontūras un nodrošinot piemērotu ievietošanas ceļu, lai uzlabotu restaurācijas izturību un estētiku. Visas apskatītās zobu sagatavošanas metodes deva apmierinošus rezultātus, tomēr adhezīvās sistēmas saistība ar emalju ir spēcīgāka kā ar dentīnu, kas rezultējas ar lielāku lūzum izturību. Vispopulārākā slīpēšanas metode ir tradicionālā slīpēšana, kas paredz lielāku zobu audu zudumu. Zobu slīpēšanas kvalitātes uzlabošanai un kontrolei var izmantot kā konvencionālus tā arī mūsdienīgus - digitālus palīglīdzekļus., kuri apskatīti šajā literatūras apskatā.
This literature review aims to investigate different types of preparation techniques related to dental veneers, it includes the preparation techniques itself and the materials which are needed and used to help to improve the preparation. This review is based on 21 different scientific studies found on the online database and published during the period 2000 till 2022. The review showed that the most important part of the preparation is to maximize enamel and dentin preservation, reduce over contouring of the restoration, provide a suitable path of insertion, and improve resistance and aesthetics. Both no prep and partial preparations produced satisfactory results, however veneers luted in enamel had a greater fracture resistance than veneers luted into dentin. The most popular method of preparation is conventional preparation where more tooth reduction is required compared to the other two preparation techniques. The results of this research also showed that the quantity of tooth structure may be improved and controlled using preparation guides, labial reduction guides, digital tire tread depth gauges, and depth cutting burs.
Description: Zobārstniecība
Dentistry
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.