Title: Occupational Stress among Healthcare Professionals in Emergency Departments
Other Titles: Aroda stress medicīnas darbinieku vidū neatliekamās medicīnas nodaļās
Authors: Maija Eglīte
Edna Alexandra Oliveira Martins
Medicīnas fakultāte
Faculty of Medicine
Keywords: stress;darba stress;veselības aprūpe;neatliekamās palīdzības nodaļa;veselība;bīstamība;darba slodze;darba prasības;stress;occupational stress;healthcare;emergency department;health;hazard;workload;work demands
Issue Date: 2022
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Profesionālais stress ir viena no visizplatītākajām arodveselības problēmām Eiropas Savienībā, un tas apdraud ne tikai profesionāļus, bet arī iestādes un uzņēmumus, jo tas var novest pie darba sniegumu, produktivitātes un darba attiecību pasliktināšanās. Darba apstākļi ir noteikti kā galvenais ar darbu saistītā stresa cēlonis.Tādi apstākļi kā palielināta darba slodze, garas darba stundas, maiņu darbs un uzdevumu veids, vadības veids, komunikācijas un atbalsta trūkums starp kolēģiem un darba vadītājiem un ģimenei draudzīgas politikas trūkums var radīt naidīgu vidi starp darbiniekiem un neapmierinātību ar darbu. Turklāt bīstami fiziski apstākļi, piemēram, piesārņojums, troksnis, ergonomikas problēmas un pārāk pārpildīta vide, ietekmē arī profesionāļu labklājību. Tam, kā katrs indivīds risina dažādas stresa situācijas, arī būs nozīme Profesionālā stresa attīstībā. Daudziem cilvēkiem stress darba vietā var būt motivējošs. No otras puses, ja cilvēks nespēj tikt galā ar izaicinājumiem un prasībām, ko uzliek darbs, tas var izraisīt nemieru, neapmierinātību un pat spēku izsīkumu. Veselības aprūpes nozare ir pazīstama kā joma ar augstu atbildību. Šīs jomas profesionāļiem jātiek galā ar lielām cerībām un augstām prasībām.Tas veicina paaugstinātu darba stresa līmeni.Turklāt šie darbinieki ir pakļauti pārmērīgam darba laikam, palielinātai darba slodzei, maiņu darbam un samazinātam miega laikam. Neatliekamās palīdzības nodaļās veselības aprūpes darbinieki saskaras ar akūtām situācijām, daudzām no tām, kas var būt traumatiskas un kurām nepieciešamas augstas emocionālas spējas. Šajās nodaļās situācijas ir ātri jāpārvalda ar pieejamajiem resursiem, lai rezultāts būtu veiksmīgs.Visi šie apstākļi ietekmēs profesionāļu garīgo un fizisko veselību, tādēļ ir svarīgi nodrošināt šiem darbiniekiem atbilstošu atbalsta sistēmu. Identificējot stresa faktorus slimnīcās un veselības aprūpes iestādēs, būs iespējams meklēt adekvātas stratēģijas, kas palīdz veselības aprūpes speciālistu labklājībai ne tikai Neatliekamās palīdzības nodaļās, bet arī citās nodaļās. Ja šīs stratēģijas varētu piemērot, tas palīdzētu ne tikai darbiniekiem, bet arī veicinātu veselības aprūpes sistēmu stiprināšanu. Mūsu Literatūras apskata mērķis ir identificēt visbiežāk sastopamos faktorus, kas izraisa darba stresu, iespējamās sekas, ko tas var radīt, un ieteikumus par stratēģijām, lai novērstu darba stresu. Pētījumā izmantojām rakstus, kas tapuši ne vairāk kā pirms 10 gadiem, publicēti PubMed, ScienceDirect, AccessMedicine, ClinicalKey, World Health Organization un National Institute for Occupational Safety and Health.
Occupational stress is one of the most prevalent occupational health issues in the European Union and this represents an hazard not only for the professionals, but also for the institutions and companies since it can lead to decreased performance, productivity, and deterioration of relationships at work. Working conditions are the identified as the main cause for work-related stress. Conditions such as increased workload, long working hours, shiftwork and type of tasks, type of management, lack of communication and support between colleagues and supervisors and lack of family-friendly policies can lead to an hostile environment between workers and job dissatisfaction. Furthermore, hazardous physical conditions like pollution, noise, ergonomic problems, and too crowded environments also affect the well-being of professionals. The way each individual deals with different stressful situations will also play a role in the development of Occupational Stress. For many people, stress at the workplace can be motivational. On the other hand, when one can not cope with the challenges and demands imposed by work it can lead to feelings of anxiety, frustration and even exhaustion. The healthcare sector is known for being a field of high responsibility. Professionals of this area must deal with high expectations and high demands. These contribute to increased levels of Occupational Stress. Besides, these workers are exposed to excessive working hours, increased workload, shiftwork, and reduced hours of sleep. In Emergency Departments, healthcare workers are in contact with acute situations, many of those which can be traumatic and require a high emotional capability. In these departments, the situations need to be managed rapidly with the resources available in order to have a successful outcome. All of these conditions will have an impact in the mental and physical health of the professionals; therefore, it is important to provide the an adequate support system for these workers. By identifying the stressors in the hospitals and healthcare institutions it will be possible to search for the adequate strategies that help in the well-being of healthcare professionals not only in Emergency Departments, but also in other departments. If these strategies could be applied, it would help not only the workers, but also contribute to the the strengthening of Healthcare Systems. Our Literature Review aims the identification of the most common factors provoking work-related stress, the possible consequences of the exposition to it and suggestions of strategies to prevent occupational stress. In our research, we used articles written not more than 10 years ago, published on PubMed, ScienceDirect, AccessMedicine, ClinicalKey, World Health Organization and National Institute for Occupational Safety and Health.
Description: Medicīna
Medicine
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.