Title: Treatment of Odontogenic Cysts in Children and Adults
Other Titles: Odontogēnu cistu ārstēšana bērniem un pieaugušajiem
Authors: Ilze Akota
Anne Johanna Van Dören
Ārvalstu studentu nodaļa
International Student Department
Keywords: Odontogēnu cistu;bērniem;ārstēšana;marsuializācija;dekompresija;Odontogenic cysts;children;treatment;marsupialization;decompression
Issue Date: 2020
Publisher: Rīgas Stradiņa universitāte
Rīga Stradiņš University
Abstract: Mērķēt Šīs tēzes mērķis bija pārskatīt publicēto literatūru par odontogēno cistu un to ārstēšanas metodēm, īpaši bērniem, un iepazīstināt ar gadījumu ziņojumiem par pediatru ar cistām, kas ārstētas Rīgas Stomatoloģijas institūta Orālais un Maxillofacial ķirurģijas nodaļā. Līdz ar to tika pārmeklēta publicētā literatūra par žokļu cistām (vai odontogēno cistu) un meklētas dažādas ārstēšanas metodes. Tad tika veikta trīs bērnu pacientu karšu analīze, kas tika ārstētas Rīgas Stomatoloģijas institūtā. Tas tika salīdzināts ar literatūras apskatu rezultātiem. Metodika un materiāli Literatūras meklēšanai tika izmantotas tiešsaistes datu bāzes. Izmantotas šādas tiešsaistes datu bāzes: Pubmed (MEDLINE), EBSCOhost, ProQuest, ScienceDirect. Meklējot literatūru, ir noteikts ierobežojums, kas ietver tikai literatūru no 2010. gada un jaunāku; vēlams pēc iespējas nesenāku. Angļu valodā tika noteikts valodas ierobežojums. Meklēšanā tika izmantoti daudzi dažādi atslēgas vārdi. Kopumā atrasti 1381 raksti. Tad izraudzītos rakstus vērtēja autors. Tika iekļauti arī trīs Rīgas Stomatoloģijas institūta pacienti, visa informācija no šiem trim pacientiem tika iegūta no pacientu uzskaites kartēm, ieskaitot OPGs un I-cat skenēšanas. Secinājums Pašlaik pieejamā literatūra liecina, ka kopumā ir panākta vienošanās par to, ka labākā ārstēšanas metode bērniem ir pēc iespējas konservatīvāka ārstēšana. Tiek uzskatīts, ka viskonservatīvākie ārstēšanas varianti ir marsuializācija un dekompresija. Salīdzinot literatūru ar 3 gadījumu ziņojumiem, tas rāda, ka visi 3 pacienti tika ārstēti ar konservatīvām ārstēšanas metodēm un zobi tika glābti, un konservatīvās terapijas iznākums bija veiksmīgs.
Abstract Aim The aim of this thesis was to review the published literature about odontogenic cysts and their treatment methods, particularly in children and to present case reports of pediatric patients with cysts treated in the Department of Oral and Maxillofacial Surgery of Riga’s Institute of Stomatology. Herefore a search of the published literature was done about cysts of the jaws (or odontogenic cysts) And a second search for the different treatment methods. Then an analysis was performed of patient cards of three children that were treated at Riga’s Institute of Stomatology. This was then compared to the outcomes of the literature review. Methodology and materials Online databases were used to search for literature. The following online databases have been used; Pubmed (MEDLINE), EBSCOhost, ProQuest, ScienceDirect. When searching for literature a limitation has been set to include only literature from 2010 and newer; preferably as recent as possible. A language limitation was set on English. Many different key words were used in the search. In total 1381 articles were found. Then the selected articles were assessed by the author. Also, three patients of Riga’s Institute of Stomatology have been included, all information from these three patients was collected from their patient recording cards, including OPGs and I-cat scans. Conclusion Going through the literature that is currently available it shows that overall it is agreed on that the best treatment method in children is the most conservative treatment as possible. The most conservative treatment options are considered to be marsupialization and decompression. Comparing literature to the 3 case reports, it shows all 3 patients were treated with conservative treatment methods and the teeth were saved, and the outcome of the conservative treatment was successful.
Description: Zobārstniecība
Dentistry
Veselības aprūpe
Health Care
Appears in Collections:Studējošo pētnieciskie darbi



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.